Pochod s Broučky
KDY: pátek 11. října od 17.30
KDE: Vsetín, před domem kultury
ZA KOLIK: ---

Tradiční akci pro nejmenší připravili počtrnácté pracovníci Diakonie Vsetín na tento pátek. Děti mohou využít výtvarné dílny, ve kterých si vyrobí vlastní tykadla nebo krovky. Připravené je malování na obličej a také promítání příběhu z Broučků. Následuje společné zpívání s dětským sborem Trávníček ze ZŠ Trávníky a pěveckým sborem Gaudeamus z Masarykova gymnázia.  Od 18.30 vyhodnotí pořadatelé nejkrásnější ručně vyráběné kostýmy a lampičky broučků a berušek. Tři nejkrásnější dostanou knihu Broučci. Bude se prodávat Broučkův medový čaj a Kmotříčkův grog pro zahřátí. V 19 hodin se broučci vydají na průvod parkem, kde navštíví Broučkovu chaloupku. V 19.30 zakončí putování ohňostroj u vsetínského zámku. Zpřístupněná bude také věž zámku. 

Broučci

Závody automobilů do vrchu
KDY: sobota 12. října od 10 hodin
KDE: Malá Bystřice - Dušná  (okr. Vsetín)
ZA KOLIK: ---

Jezdci bez závodní licence a vyznavači sportovní jízdy se mohou zúčastnit sobotního závodu do vrchu, který se po mnoha letech pauzy vrací na populární trať mezi Malou Bystřicí a Dušnou. Motoristický podnik, který navazuje na dříve oblíbený Valašský Klobúk je zařazený do seriálu Vrchy Hobby Cup. Závodu se mohou zúčastnit nejen hobby jezdci, ale také řidiči, kteří si chtějí ověřit schopnosti svých vozů na uzavřené trati. Pravidla závodu a přihlášku najdou zájemci na stránkách www.vrchyhobbycup.cz.

Registrace závodníků je v den konání od 7.30 do 8 hodin, rozprava s jezdci od 8.45 do 9 hodin. V 9.15 odstartují tréninkové jízdy, na které bude vyčleněná půlhodina. Závodní jízdy se pojedou v rozmezí od 10 do 16 hodin.Závody do vrchu

Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský horitkomplex
KDY: 12. - 20. října
KDE: Rožnov pod Radhoštěm, Valašské muzeum v přírodě
ZA KOLIK:

V Dřevěném městečku bude Janíkova stodola hostit výstavu Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex.

Výstava, kterou připravuje každoročně zemědělské oddělení Valašského muzea v přírodě, představuje zemědělské plodiny z minulosti a ze současnosti. Pravidelně jsou k vidění odrůdy ovoce, okopanin a obilovin, které se v minulosti pěstovaly nejen na Valašsku. Tyto odrůdy může návštěvník přímo na místě srovnat s odrůdami současnými, které v poslední době dobývají český zemědělský trh.

V poslední den výstavy, v neděli 20. října je připravená přednáška na téma Pěstování sloupovitých jabloní. Odborný instruktor ČZS Čestmír Jež začne povídat v konferenčním sále Sušáku v 10.30.

Valašský hortikomplex

Jan Kobzáň - Od počátku vod
KDY: sobota 12. října od 14 hodin
KDE: Zvonice na Soláni
ZA KOLIK:

Desátého října uplyne 60 let od úmrtí valašského akademického malíře, grafika a spisovatele Jana Kobzáně. Při této příležitosti se v galerii Informačního centra Zvonice na Soláni uskuteční výstava nazvaná Od počátku vod. Vernisáž se uskuteční v sobotu 12. října ve 14 hodin. Výstavu zahájí Marek Kalinec a o hudební doprovod se postará Ludmila Vašková a Anežka Tkáčová. Výstava potrvá do 26. listopadu. 
Kobzáň Od počátku vod