NA CO SE TĚŠIT O VÍKENDU?

Koncert Patt Berry Trio
KDY: pátek od 18 hodin  
KDE: I. nádvoří zámku Žerotínů, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: zdarma

Nechte se v pátečním podvečeru vtáhnout do víru alternativní, poutavé a intenzivní reality, pro hudbu Patta Berryho jsou typické časté přechody z tichých pasáží až po nával hlasitého kvílení všech nástrojů, přijďte a zažijte to na vlastní uši i kůži.

Patt BerryZdroj: KZ Valmez

Valašské bylinkaření
KDY: pátek 10. - neděle 12. července 
KDE: Hotel Portáš, Nový Hrozenkov 
ZA KOLIK: cena s plnou penzí 3080, bez ubytování a jen s jídlem za 2240 korun

Pokud milujete kouzelný svět bylin, dopřejte si bylinkovou víkendovou nálož, třídenní seminář v Hotelu Portáš v Novém Hrozenkově, povede vás zkušený litovelský bylinář Vláďa Vytásek, těšit se můžete na teoretické i praktické části semináře, procházení valašskou přírodou a určování bylin, i jak správně připravovat tinktury, čaje či maceráty, více informací na webu: lad-iva.cz nebo po mailu ladiva.zs@seznam.cz.

bylinkyZdroj: web

Farmářské trhy ve Vsetíně
KDY: sobota od 7 do 11 hodin
KDE: Dolní náměstí, Vsetín
ZA KOLIK: vstup volný

Další trhy jsou tu, nakupte si výsostně regionální produkty, květiny, zeleninu a ovoce, nasajte skvělou atmosféru, v sobotním ránu si přivstaňte a vyrazte s celou rodinou na vsetínské Dolní náměstí, pokud byste termín nestihli, nesmutněte, trhy se tu budou konat každou druhou sobotu a to až do října.

První farmářské trhy po uvolnění vládních omezení se uskutečnily ve Vsetíně v sobotu 16. května 2020.Zdroj: Deník / Martin Mrlina

 

Dětské odpoledne v Novém Hrozenkově
KDY: sobota od 13 hodin  
KDE: Jezero Balaton, Nový Hrozenkov
ZA KOLIK: zdarma

Přijďte s dětmi strávit sobotní odpoledne do příjemného prostředí u Jezera Balaton v Novém Hrozenkově, pro děti bude připraveno plno soutěží, nafukovacích atrakcí, celou akcí bude provázet moderátor Kuba Ohnutek, nebude chybět ani klaun Pepíno-Prcek a pěnové dělo.

Balaton Nový HrozenkovZdroj: resort Valachy

Pískoles Pustevny
KDY: zahájení v sobotu v 10 hodin  
KDE: Běžecký areál, Pustevny
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné (výtěžek půjde na výsadbu nového lesa)

Pískové sochy pod širým nebem, 90 tun písku, sochy lesních zvířat, pro děti bude nachystáno pískohřiště, pro dospělé pak relax zóna a bar, nebude chybět ani pískový fotopoint nebo naučný chodník „po stopách kůrovce“, lesní dílnička od Lesů ČR a mnoho dalšího.

Sochy z písku v Písku.Zdroj: Deník/ Lucie Kotrbová

Vernisáž skupinové výstavy Rotal salon
KDY: sobota od 17 hodin 
KDE: Stage Garden Gallery Crears a Galerie Crears, Na zahradách 2186, Rožnov pod Radhoštěm 
ZA KOLIK: zdarma

Zpomalte letní tempo a zajděte si v sobotu v podvečer na vernisáž skupinové výstavy nazvané Rotal Salon, skupina umělců letošního ročníku Salon Rotal: Vojtěch Kovařík, Ondřej Filípek, Alena Foustková a Milan Hajdík, v 18 hodin se pak uskuteční vernisáž výstavy malířky a ilustrátorky Barbory Dohnalové v Galerii Crears, hudebně večer okoření kapela Z horní dolní a dál na jih.

Salon RotalZdroj: Milan Hajdík

Animační programy v Letním dětském parku na Bílé
KDY: víkend 11. – 12. července, vždy (10.30 - 12.00) a (15.00 – 16.30) 
KDE: Resort Bílá v Beskydech 
ZA KOLIK: celodenní vstupné 320 korun za 1 dítě + 2 dospělí, 600 korun za 2 děti + 2 dospělí

Užijte si zábavný den plný her v Dětském letním parku na Bílé, kromě atrakcí, které park nabízí, si můžete v pátek a sobotu užít animační programy, v pátek ve dvou časech (10.30-12.00 a 15.00-16.30) program Ať žijí pohádky, v sobotu ve stejné časy pak program Pirátská plavba, rezervace na telefonu: 777 496 854.

Dětský letní park, Bílá.Zdroj: archiv parku

Pěnová party u Jezera Balaton
KDY: sobota od 20 hodin  
KDE: Jezero Balaton, Nový Hrozenkov
ZA KOLIK: 100 korun

Profesionální pěnové dělo, velká stage, o hudbu a zábavu se postará DJ Martin Marty Stolář, skvělá atmosféra, tři druhy čepovaných piv, skvěle strávený sobotní večer v rytmu tance a pěny.

Pěnová párty v JenišověZdroj: ckdenik

Slavnostní žehnání píšťalových varhan
KDY: neděle v 10.30 
KDE: filiální kostel sv. Zdislavy, Prostřední Bečva
ZA KOLIK: vstup volný 

Slavnostní Mše svatá, kterou bude celebrovat biskup Mons. Josef Hrdlička, ve 14 hodin zazní na nových píšťalových varhanách první varhanní koncert Jana Bernátka a Jana Gottwalda, doprovázený žesťovým souborem Horňané a sólovým zpěvem Moniky Švandové, nové varhany jako symbolické věnování k 800. výročí narození sv. Zdislavy.

Filiální kostel sv. Zdislavy v Prostřední BečvěZdroj: archiv farnosti Prostřední Bečva

Hudební altány - Swingalia
KDY: neděle od 18 hodin  
KDE: Hudební altán v městském parku, Rožnov pod Radhoštěm 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné  

Nenechte si v nedělním podvečeru ujít koncert swingových evergreenů od kapely Swingalia, swing v názvu nevymezuje jejich repertoár jen na hity 30. - 40. let, vystihuje šmrnc kapely, která vzdává hold velikánům nejen swingové éry, ale i jiným jazzovým stylům, pro děti bude během koncertu připraven zábavný program od Montessori Klubka.

Rožnov pod Radhoštěm se ve čtvrtek 13. prosince 2017 zapojil do akce Česko zpívá koledy poprvé. K Hudebnímu altánu si s Cimbálovou muzikou Polajka přišlo zazpívat více než 600 lidí.Zdroj: archiv T klubu - kulturní agentury Rožnov p. R.