Koncert kapely Mucha ve Valmezu
KDY: pátek 29. května od 18 hodin
KDE: II. nádvoří zámků Žerotínů ve Valašském Meziříčí 
ZA KOLIK: Vstupné 150 korun, organizátoři doporučují rezervovat předem

Potřebujete se kulturně a hudebně nakopnout? Pak nepromeškejte jeden z prvních živých pokaranténních koncertů. V pátek od 18 hodin rozezvučí II. nádvoří zámků Žerotínů ve Valašském Meziříčí brněnská femipunkové kapela Mucha a také místní hudební tělesa Koňe a Prase a Zajíček. Přijďte si užít jedinečný koncert odehraný z korby Tatry. Cena vstupenky je 150 korun a pořadatelé doporučují zarezervovat ji pro jistotu předem.

Kapela MuchaZdroj: archiv Deníku

Výtvarný relaxační kurz v Rožnově 
KDY: sobota od 9 do 15 hodin
KDE: Centrum Zdravé Já, Palackého 457, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: 1500 korun/kurz

Potřebuje konečně vypnout a soustředit se na sebe, své já? Pak zavítejte do Rožnova pod Radhoštěm na kreativně – relaxační kurz. Pod vedením lektorky Lucie Čapkové z Dot Art Therapy si namalujete na plátno vlastní mandalu speciální tečkovanou technikou. Odhoďte konečně stres za hlavu a užijte si sobotu pomocí kreativity, kterou má každý v nás ukrytou. Pomůcky v ceně kurzovného. Je nutné dopředu místo na kurzu rezervovat. Více informací na capkova.lucia@gmail.com.

Technika tečkování - mandalaZdroj: archiv Centra Zdravého Já

Druhé farmářské trhy ve Vsetíně
KDY: sobota 30. května od 7 do 11 hodin
KDE: Dolní náměstí, Vsetín
ZA KOLIK: zdarma

Nestihli jste zajít na Farmářské trhy, které se na Dolním náměstí ve Vsetíně konaly před 14 dny? Nezoufejte! Další trhy jsou tu. Budete zde moci nakoupit výsostně regionální produkty, květiny, ovoce, zeleninu a nasát skvělou atmosféru. Tak si v sobotu ráno přivstaňte a vyrazte s celou rodinou na vsetínské Dolní náměstí, kde se uskuteční Farmářské trhy. Od 7 až do 11 hodin zde můžete nakopit čerstvé produkty. Pokud byste termín opět nestihli, nesmutněte, trhy se tu budou konat každou druhou sobotu a to až do října.

První farmářské trhy po uvolnění vládních omezení se uskutečnily ve Vsetíně v sobotu 16. května 2020.Zdroj: Deník / Martin Mrlina

S dětmi Kulíškovou naučnou stezkou
KDY: denně
KDE: začátek od Hotelu Pod Javorem u sjezdovky Horal, Velké Karlovice  
ZA KOLIK: zdarma

Rádi trávíte víkendy aktivně a v přírodě? Vezměte tentokrát celou rodinu, turistická trasa - Kulíškova naučná stezka u Velkých Karlovic je ideální pro rodiny s dětmi. Trasu tvoří celkem 10 zastavení s interaktivními prvky, navíc při procházce bude děti provázet Kulíšek - vzácný druh sovy hnízdící právě ve Velkých Karlovicích. Je nejmenší sovou žijící u nás, velkou asi jako špaček. Stezka se line údolím Dynčák a okolo pastvin s ovcemi a její celková délka je 2,5 kilometru. Proto je vhodná i pro menší děti, i sportující děti na odrážedlech a sportovní kočárky. Terén je mírně kopcovitý.

Kulíškova naučná stezka přibližující zajímavosti přírody Beskyd začíná přímo u nového Kulíškova dětského parku v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.Zdroj: archiv Resortu Valachy

A KAM SE VYDAT NA AKCE O VÍKENDU 5. - 7. ČERVNA?

Víkend otevřených zahrad - Zahrada poznání ve Valašském Meziříčí
KDY: neděle 7. června od 10 do 15 hodin
KDE: Zahrada poznání Valašského ekocentra ČSOP, Šafaříkova 555, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

Jste-li milovníkem přírody, pak nepropásněte slavnostní otevření Zahrady poznání ve Valašském ekocentru. Na zahradě budete moci zrelaxovat, inspirovat se a zároveň se kochat bylinkovou spirálou, zahradním jezírkem, broukovištěm, hmyzím hotelem nebo záhony kvetoucích trvalek a letniček. Komentované prohlídky začínají v 10.30, 12.00 a 13.30 hodin. Vstupné dobrovolné.

Zahrada poznání Valašského ekocentra ve Valašském Meziříčí.Zdroj: Valašské ekocentrum

Deskohraní aneb Dětský den na dvorku
KDY: pátek 5. června od 13 do 17 hodin
KDE: Dvůr za Obecním úřadem, Huslenky
ZA KOLIK: zdarma

Přijďte v pátek odpoledne spolu s dětmi oslavit jejich svátek - Dětský den. Na dvoře za Obecním úřadem v Huslenkách bude nachystáno spoustu her a aktivit pro děti. Přijďte si zahrát známé i méně známé deskové hry pod vedením zkušených lektorů Jany a Bédi. Jako bonus budou moci děti zhlédnout i ukázky z činnosti místních dobrovolných hasičů. Občerstvení na akci je zajištěno.

DeskohraníZdroj: archiv Deníku