NA CO SE TĚŠIT O VÍKENDU?

Čaj o jednadvacáté
KDY: pátek od 21 hodin
KDE: Hvězdárna, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: dospělí 50, děti 40 korun

Noční pozorování hvězd a planet u šálku čaje a sušenek, budete pozorovat obrazce souhvězdí a poslouchat starodávné příběhy o lásce, přátelství a nesmírné odvaze, dalekohledem nahlédnete do vzdálených světů hvězd, hvězdokup a galaxií, k tomu budete popíjet čaj a chroupat sušenky, karimatky, lehátka, deky s sebou, budou se hodit.

Hvězdárna ve Valašském Meziříčí pořádala v sobotu 11. listopadu 2017 den otevřených dveří. Program byl bohatý, vhodný nejen pro rodiny s dětmi.Zdroj: Deník / Lukášová Eva

Workshop Salsy v Beskydech
KDY: pátek od 18 hodin 
KDE: Terasa Brillovka, Bezručova 211, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: 200 korun/ rezervace nutná na tel.: 605 885 762 

První workshop salsy na terase v Brillovce s profesionálním lektorem, tanečníkem a choreografem Kubou Mazůchem, salsa pro začátečníky 18.00 – 19.00, salsa pro mírně pokročilé 19.15 – 20.15, spojení hudby, tance, úžasného výhledu, západu slunce s drinkem v ruce, od 20.30 to roztančíte s DJ Szabó. 

Pouliční salsa tančírnaZdroj: archiv akce

62. ročník ve skoku na lyžích
KDY: pátek od 16 hodin, sobota od 9 hodin 
KDE: v pátek – cros autocamp v Rožnově, sobota – areál na Bučiskách
ZA KOLIK: vstup volný

Zavítejte na tradiční již 62. ročník ve skoku na lyžích o Pohár starosty města Rožnova, nabitý program, skvělá atmosféra, v pátek se bude závodit v disciplíně severské kombinace v cros-autocampu v Rožnově, v sobotu pak ve skoku na lyžích v areálu na Bučiskách, občerstvení na akci je zajištěno.

62. ročník O pohár starosty RožnovaZdroj: web Czech-ski

Zážitkový workshop - Aktivní snění
KDY: pátek od 20 hodin
KDE: Slunečnice, Zátiší 513, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: kurzovné 300 korun

Zážitkový seminář, ve kterém se dozvíte vše o snění, snění jako dovednost, kterou je třeba rozvíjet, během kurzu se naučíte navazovat vztah se svým nitrem, používat vnitřní zrak intuice, kurzem provádí Petr Horák, více informací a rezervace na telefonu: 775 115 014.

SněníZdroj: archiv

Valašský špalíček
KDY: pátek a sobota
KDE: areál zámku Žerotínů, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: jednodenní vstupné 390 korun, třídenní vstupenka za 520 korun

38. ročník folk-blues-beat festival Valašský špalíček zahájil čtvrtečním koncertem Vašek Neckář, nenechte si ujít páteční a sobotní nabitý program, v pátek zahraje například Emil Viklický, dále Tony Ackerman, James Harries a další, podrobný program na webu valasskyspalicek.cz nebo na jejich facebooku.

Z koncertu písničkáře Jamese Harriese v Komorním sále Městského společenského domu v Kolíně.Zdroj: Zdeněk Hejduk

Rožnovské parní léto
KDY: soboty 27. června, 18. července, 15. srpna a 12. září od 9.25 
KDE: nádraží ve Valašském Meziříčí, Zašové, Zubří, Rožnově pod Radhoštěm 
ZA KOLIK: plné jednosměrné vstupné 70 korun, pro dítě od 6 do 15 let za 40 korun

Milujete železnici? pak by vám neměly uniknout jedinečné jízdy historickou parní lokomotivou zvanou Velký býček z roku 1924, vezměte děti a vyrazte na nevšední "parní" jízdu po železničních kolejích křižujících Valašsko, v každý jízdní den se jede následovně: z Valašského Meziříčí se jede v 9.25 a ve 13.10, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí se pak jede v 11.35 a v 15.27, více informací naleznete na webu www.visitroznov.cz a také na facebooku města Rožnov.

Málo známá parní lokomotiva Velký býček z roku 1828 potáhne v neděli vlak s dřevěnými vagony napříč Valašskem.Zdroj: DENÍK/Alexandra Buršíková

Poslední klapka neb Za dva roky to roztočíme drahoušku
KDY: sobota od 10 hodin 
KDE: sál kina Panorama a jeho okolí, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Rozloučení se s kinem Panorama před jeho rekonstrukcí a proměnou v kulturní centrum, zajděte si v průběhu celého sobotního dne na dobré filmy (Ledové království, Volání divočiny, Poslední aristokratka), zažijte společně skvělou atmosféru klasického kina, užijte si doprovodné koncerty na pódiu před kinem – od 11 hodin zahraje kapela Z horní dolní a dál na jih, v 17.30 pak kapela Ptakustik, podrobný program na webu tka.cz.

Kino Panorama v Rožnově pod RadhoštěmZdroj: DENÍK/Michal Burda

Farmářské trhy ve Vsetíně
KDY: sobota od 7 do 11 hodin 
KDE: Dolní náměstí, Vsetín
ZA KOLIK: vstup volný

Další trhy jsou tu, nakupte si výsostně regionální produkty, květiny, zeleninu a ovoce, nasajte skvělou atmosféru, v sobotní ráno si přivstaňte a vyrazte s celou rodinou na vsetínské Dolní náměstí, pokud byste termín nestihli, nesmutněte, trhy se tu budou konat každou druhou sobotu a to až do října.

První farmářské trhy po uvolnění vládních omezení se uskutečnily ve Vsetíně v sobotu 16. května 2020.Zdroj: Deník / Martin Mrlina

Cesta ke hvězdám
KDY: sobota od 14 hodin 
KDE: Hvězdárna, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: dospělí 50, děti 40 korun

Přijďte si postavit a vypustit vodní raketu, dozvíte se o prvních cestách do vesmíru, společně zjistíte, na jakém principu fungují rakety a co vše jim předcházelo, seznámíte se s prvními zvířecími kosmonauty a jejich (ne)úspěchy na startu, za letu, i při přistání, vyrobíte si i vlastní malou raketu, na akci je nutná rezervace na telefonním čísle: 571 611 928.

Hvězdárna ve Valašském Meziříčí pořádala v sobotu 11. listopadu 2017 den otevřených dveří. Program byl bohatý, vhodný nejen pro rodiny s dětmi.Zdroj: Deník / Lukášová Eva

Memoriál Ládi Štěpánka
KDY: sobota od 13 hodin 
KDE: na hřišti SK Zašová 1926, Zašová
ZA KOLIK: vstupné je dobrovolné 

Přijďte podpořit své známé nebo sami soutěžit v rámci turnaje čtyř fotbalových družstev: Staří páni Zašová, Muži Zašová, Kozlíkovci a Valašská Bystřice, memoriál se na počest Ládi Štěpánka koná již poosmé, výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje na podporu mládežnických oddílů SK Zašová 1926.

Fotbalisté Valašského Meziříčí (v bílých dresech) prohráli na hřišti ve Všechovicích 3:6. Foto: Pavel HrdličkaZdroj: Pavel Hrdlička

XXIV. Valašský autosalon
KDY: sobota a neděle od 9 do 17 hodin 
KDE: Zimní stadion Na Lapači, Vsetín 
ZA KOLIK: 50 korun, děti do 15 let v doprovodu s dospělým zdarma

Milovníkům aut srdce zaplesá, 24. ročník přehlídky Valašský autosalon, navíc si můžete zasoutěžit o zajímavé ceny – 1. cena elektrokolo, stánky BESIP Teamu, budete moci vyzkoušet například simulátor nárazu do pevné překážky při rychlosti 30 km/h, můžete si nechat i zdarma prohlédnout vlastní vůz.

Zimní stadion ve Valašském Meziříčí se od pátku do neděle promění na Valašský autosalon. Na jedenadvacátém ročníku se sešly prodejci patnácti automobilových a motocyklových značek. Zdroj: DENÍK/Horáková Michaela

Kurz olejomalby metodou Bob Ross
KDY: neděle od 9 do 16 hodin 
KDE: ZŠ Záhumení, B. Němcové 1180, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: kurz 1600 korun

Rádi malujete a chtěli byste se naučit nové techniky?, kurz olejomalby metodou Bob Ross pod vedením lektora Pavla Michalici, počet míst je omezen, vhodné i pro rodiče s dětmi, více informací a rezervace na telefonu: 773 870 890.

Kurz olejomalby ve Velké Bystřici - Na snímku redaktorka Petra PášováZdroj: DENÍK/Petra Pášová