NA CO SE TĚŠIT O VÍKENDU 14. - 16. srpna?

Hurá na koncert Jazzhec & Vocal
KDY: pátek 14. srpna od 19 hodin  
KDE: I. nádvoří zámku Žerotínů, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: vstup zdarma

K létu nepatří jen koupání a cestování, ale také skvělé koncerty. Zajděte na jeden takový s jazzovým laděním do Valmezu. Na I. nádvoří zámku Žerotínů vystoupí sedmičlenná kapela JazzHec & Vocal. Těšit se můžete na skvělou muziku i jazzový repertoár doplněný o jazzově zpracované písně Michaela Jacksona, Stinga, či Stevieho Wondera.

Výstava patchworkových přikrývek
KDY: pátek 14. – sobota 15. srpna, pátek (12.00 - 17.00), sobota (9.00 - 16.00)
KDE: I. nádvoří zámku Žerotínů, Valašské Meziříčí 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Patchwork - specifická textilní technika, která učarovala nejednomu z nás. Jedná se o sešívání malých, různě barevných kousků látek tak, aby vytvářely geometrické vzory. Přijďte si nakoupit nové látky, paličkované krajky nebo se jen kochat výstavou nádherných patchworkových přikrývek. Inspirace není nikdy dost.

Zakládající členka 1. Moravského patchworkového klubu Božena Hambálková před kolektivním dílem patchworkářek z celého Česka, které je součástí výstavy v podloubí zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí; pátek 16. srpna 2019Zdroj: Josef Beneš

1. ročník romsko-českého festivalu Společně
KDY: sobota 15. srpna od 11 hodin  
KDE: Amfiteátr, Valašské Meziříčí 
ZA KOLIK: 200 korun, děti do 10 let mají vstup zdarma 

Milujete romskou hudbu a kulturu? Pak si nenechte ujít v sobotu od 11 hodin první ročník festivalu Romsko – české kultury, hudby a tance. Ve Valašsko-meziříčském Amfiteátru vystoupí například Jan Bendig, Martina Balogová, kapely Jazzhec & Vocal, Noca, romské taneční soubory ze Vsetína a Ostravy a další skvělí zpěváci i tanečníci.

Templářské slavnosti ve Vsetíně
KDY: sobota 15. srpna od 14 hodin
KDE: zámek a hvězdárna, Vsetín
ZA KOLIK: plné vstupné 50, snížené 30 korun, vstup ve středověkém kostýmu zdarma

Šerm, lukostřelba, kejklířská show i workshop, ukázky dravců i pasování na rytíře. Takhle nabitý program slibují jubilejní 10. Templářské slavnosti, které se odehrají od 14 hodin na vsetínském zámku a hvězdárně. Na své si přijdou nejen děti, ale i jejich rodiče. Mimo jiné se těšte na skvělou středověkou kuchyni i guláš.

Templářské slavnosti na zámku ve Vsetíně.Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

Rožnovská rodinná výzva
KDY: 1. srpna – 30. září
KDE: Rožnov a okolí, vyzvednutí hrací karty v místním Informačním centru 
ZA KOLIK: zdarma 

Využijte nové letní soutěžní hry pro rodiny s dětmi i prarodiče. Cílem Rodinné výzvy je nabídnout rodinám ve městě aktivity a činnosti, při kterých si rodiny najdou čas sami na sebe a stráví společné chvíle aktivně, zábavně a hlavně venku v přírodě. Vyzvedněte si hrací kartičky v Informačním centru, nasbírejte pět razítek a odevzdejte zpět do IC, odměna vás nemine.

Rožnovské parní léto
KDY: sobota 15. srpna od 9.25 
KDE: nádraží ve Valašském Meziříčí 
ZA KOLIK: plná cena lístku 70 korun, snížená za 40 korun

Svět parních lokomotiv učaroval nejen v dětství asi každému z nás, vezměte děti a vyrazte nevšední "parní" jízdou po železničních kolejích křižujících Valašsko, z Valašského Meziříčí se jede v 9.25 a v 13.10 hodin, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí se pak jede v 11.35 a v 15.27, více informací naleznete na webu visitroznov.cz 

Málo známá parní lokomotiva Velký býček z roku 1828.Zdroj: DENÍK/Alexandra Buršíková

IX. ročník "O pohár starosty města Rožnov pod Radhoštěm"
KDY: sobota 15. srpna od 14 hodin  
KDE: městský park u jezírka za Společenským domem, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: vstup volný

Sbor dobrovolných hasičů Tylovice všechny srdečně zve na pohárovou soutěž v požárním útoku. Soutěž proběhne dle pravidel Valašské hasičské ligy. Bohaté občerstvení zajištěno! Start prvního družstva ve 14.15. Přijďte podpořit soutěžící a užít si skvělou atmosféru.

Planetárium na zámku
KDY: neděle 16. a 23. srpna, ve 14. 15. 16 a 17 hodin  
KDE: zámek, Vsetín 
ZA KOLIK: plné vstupné 50, snížené pak za 40, korun 

Vydejte se na úchvatnou vizuální procházku vesmírem. V nedělním odpoledni ve 14, 15, 16 nebo v 17 hodin zavítejte do mobilního planetária (prostorné nafukovací kopule) na vsetínském zámku. Projekce bude doplněna také odborným komentářem. Kapacita planetária je omezena, proto přijďte zavčas. V ceně vstupného je i prohlídka přízemí zámku.

Planetárium na vsetínském zámkuZdroj: Muzeum regionu Valašsko

Valašský komiks Martina Kubíka
KDY: pondělí – pátky od 8 hodin 
KDE: chodby Městské knihovny, Rožnov pod Radhoštěm 
ZA KOLIK: vstup volný

Přijďte si prohlédnout novou výstavu do rožnovské městské knihovny. Její chodby budou vyzdobeny příběhy a ilustracemi Valašského Komiksu. Ten vznikl na motivy knihy Heleny Mičkalové – O čem si vyprávjajú Karlovjané. Autor komiksu Martin Kubík zpracoval příběhy do živých obrazů, které znázorňují nejen dějovou linku, ale jsou propracovány do nejmenších detailů a ukazují tak v plné kráse valašskou krajinu, architekturu, oděv a mnoho dalších zajímavostí.

XXIV. Memoriál Oldřicha Křivého v Karolince
KDY: sobota 15. srpna od 8.30 
KDE: antukové hřiště za hotelem Sokol, Karolinka
ZA KOLIK: startovné pro týmy 600 korun 

Přijďte si zahrát v sobotním dopoledni volejbal na tradiční volejbalový turnaj družstev Memoriálu Oldřicha Křivého, který se uskuteční na antukovém hřišti za hotelem Sokol. Přihlašovat můžete svá družstva přímo na místě nebo na Fb stránce: memorialoldrichakriveho. Startovné je 600 korun.

Memoriál Oldřicha KřivéhoZdroj: karolinka.cz