KAM O VÍKENDU 2. - 4. ŘÍJNA?

Další farmářské trhy ve Vsetíně
KDY: sobota 3. října od 7 hodin  
KDE: Dolní náměstí, Vsetín 
ZA KOLIK: vstup volný 

Další trhy jsou tu, nakupte si výsostně regionální produkty, květiny, zeleninu a ovoce. Nasajte skvělou atmosféru, v sobotním ránu si přivstaňte a vyrazte s celou rodinou na vsetínské Dolní náměstí. Pokud byste termín nestihli, nesmutněte, trhy se tu budou konat každou druhou sobotu a to až do října.

Přijďte zjistit, Jak Kašpárek zachránil pohádkovou říši
KDY: sobota 3. října od 10 hodin 
KDE: podkroví Městské knihovny, Rožnov pod Radhoštěm 
ZA KOLIK: vstupné 30 korun 

Milují vaše děti loutkové divadlo? Pak neváhejte a vydejte se spolu s nimi v sobotním dopoledni zjistit, Jak Kašpárek zachránil pohádkou říši. Užijte si premiéru nového loutkového představení divadélka ROLO.

Loutkové divadlo. Ilustrační foto.Zdroj: archiv zámku Lešná

Retrokomedie Drcla loktem vo kredenc rozproudí vaše bránice
KDY: neděle 4. října od 19 hodin
KDE: kulturní dům, Zašová
ZA KOLIK: vstupné 100 – 120 korun v předprodeji, na místě 150 korun 

Zahoďte stres a přijďte potěšit smíchem svou bránici. V nedělním večeru si užijte retrokomedii Drcla loktem vo kredenc. Jedná se o humorně laděný příběh s kriminální zápletkou odehrávající se ve druhé polovině 70. let. Hlavními hrdinkami jsou dvě uklízečky pracující v závodě na termixy.

Koncert JMO ve Valmezu
KDY: neděle 4. října od 19.30 hodin 
KDE: Velký sál KZ, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: vstupné v předprodeji 170, na místě pak 190 korun 

Zpestřete si nedělní večer před vstupem do dalšího pracovního týdne. Užijte si a vychutnejte jedinečný koncert mezinárodního tria umělců: Jana Galega Brönnimanna – Moussa Cissokheho – Omriho Hasona, kteří proplouvají na muzikálních vlnách mezi tradiční a moderní hudbou Afriky a Evropy. Šumivé tóny kory se proplétají s melodiemi basklarinetu a rytmus určují orientální perkuse. Přijďte se zaposlouchat a zažít to na vlastní uši.

Mezinárodní trio JMOZdroj: z webu KZ Valmez

Fotbalové utkání v Prostřední Bečvě
KDY: neděle 4. října od 15 hodin 
KDE: hřiště TJ Sokol, Prostřední Bečva
ZA KOLIK: vstup volný 

Přijďte v nedělním odpoledni fandit svému fotbalovému klubu na fotbalové utkání mezi Prostřední Bečvou a Brumovem B. Plíce plné vzduchu se budou hodit na povzbuzování hráčů. Vytvořte jim skvělou atmosféru a zaplněnou tribunu.

Vzhůru na pohádku o vodníku Česílkovi
KDY: sobota 3. října od 16 hodin    
KDE: Velký sál KZ, Valašské Meziříčí 
ZA KOLIK: vstupné 130 korun  

Odtrhněte své děti od tabletu a vymožeností doby a zajděte s nimi na divadelní pohádku o vodníku Česílkovi, jehož nerozlučným kamarádem je kapr Osmikiláček a Rusalka, na kterou si dělá zálusk Knížepán. Jak to celé dopadne, zjistíte na představení zlínského Divadla Scéna. 

Pohádka o vodníku ČesílkoviZdroj: z webu KZ Valmez

Veřejné bruslení je zpět
KDY: pátek 2. října (19.00 – 20.30), sobota 3. října (14.15 – 15.45; 20.00 – 21.30), neděle 4. října (16.00 – 17.30) 
KDE: zimní stadion v Rožnově pod Radhoštěm 
ZA KOLIK: neuvedeno 

Chybí vám zima a s ní spojené zimní sporty? Pak obujte lední brusle a užijte si veřejné bruslení na ledové ploše zimního stadionu.

Výstava fotografií hub Jiřího Nováka
KDY: denně kromě pondělí do 20. prosince (od 9 do 17 hodin, mimo pondělky)
KDE: chodby zámku, Lešná u Valašského Meziříčí
ZA KOLIK: plné vstupné 30, snížené 25 korun

Co Čech, to houbař. Houbaření je v nás silně zakořeněno a podlehnout po nalezení výstavního křemenáče či hříbka, je opravdu jednoduché. Pojďte se kochat houbami na unikátních fotografiích amatérského mykologa Jiřího Nováka. Výstava potrvá na chodbách lešenského zámku až do 20. prosince. K vidění jsou vzácné i běžné druhy hub rostoucí na jaře a začátku léta. Fotografie jsou malou předochutnávkou blížící se výstavy živých hub, která na zámku Lešná u Valašského Meziříčí proběhne od 5. do 11. října.

Hřib smrkovýZdroj: Dana Křenková

Nová výstava o nevítaných návštěvních na zámku Vsetín
KDY: do neděle 15. listopadu (denně od 9 do 17 hodin, mimo pondělky) 
KDE: zámek, Vsetín 
ZA KOLIK: plné vstupné 50, snížené 30 a 15 korun 

Co mají společného netýkavka žlaznatá, bolševník velkolepý, psík mývalovitý a další nepůvodní druhy rostlin a zvířat? Odpovědi na tyto otázky naleznete v nové výstavě – Nevítaní návštěvníci na zámku Vsetín. Dozvíte se o nepůvodních druzích naší fauny a flóry, odkud se k nám dostaly a jaký je dopad jejich života v naší krajině.