KDY: sobota 12. října od 18.30
KDE: Dům kultury Vsetín
ZA KOLIK: 350 Kč v předprodeji, 430 Kč v den akce

V první polovině října se uskuteční už šestadvacátý ročník tradičního Vsetínského jazzového festivalu. Do Domu kultury ve Vsetíně zavítají v sobotu 12. října například zpěvák Ondřej Ruml, brazilský kytarista Adriano Trinidade nebo Petr Beneš Quartet. Večerem provede moderátor Aleš Benda. Už nyní lze v předprodeji zakoupit vstupenky za zvýhodněnou cenu.

Jako v minulých letech rozezní od 18.30 hodin ve foyer vsetínského domu kultury jazzová kapela, která bude vždy hrát k poslechu i k tanci během přezvučování ve velkém sále.

Oficiální program zahájí v 19 hodin Adriano Trinidade & Los Quemados. „Adriano Trinidade pochází z brazilského města Porto Alegre a je jedním z nejuznávanějších současných interpretů moderní samby. Adriano se účastnil významných festivalů v Evropě a hrál v renomovaných jazzových klubech,“ připomněla Klára Blažková z Domu kultury Vsetín.

Od 20.45 hodin bude scéna ve velkém sále patřit Ondřeji Rumlovi a Jazz quintetu. „Ondřej je všestranný zpěvák a hudebník, který spolupracuje s mnoha významnými českými umělci. Je to velice muzikální člověk se zálibou v jazzu, swingu, funky a bluegrass stylu. Ruml s quintetem zaujali veřejnost i kritiky právě svými aranžemi známých písní Ježka, Voskovce a Wericha,“ přiblížila Klára Blažková.

Festivalový program po 22. hodině vyvrcholí vystoupení uskupení Petr Beneš Quartet. Jeho kapelníkem je, jak název napovídá, pianista, saxofonista, skladatel a aranžér Petr Beneš, absolvent oborů klavír a skladba na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Ve studiích dále pokračoval na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Následně na HAMU v Praze v oboru jazzová interpretace. Kvarteto tvoří Ondřej Štveráček – tenorsaxofon, Tomáš Baroš – kontrabas, Marek Urbánek – bicí a Petr Beneš – piano.

Vsetínský jazzový festival se koná v sobotu 12. října. Vstupné: 350 Kč v předprodeji, 430 Kč v den akce.