KDY: sobota 21. prosince v 19.30
KDE: Mramorový sál vsetínského zámku
ZA KOLIK:

Bída může být i veselá.

Veselá bída se i letos představí na tradičním Vánočním koncertu. Jako hosty si pozvala  Klárku Blažkovou, která nazpívala na alba Veselé bídy několik písní. Dále bývalého kytaristu Karla Jojáka Spáčila a pozvání neodmítl ani zakládající člen a valašský bard, František Segrado. 

Když před dvaceti lety František Segrado s Karlem a Evženem Proislovými  začali v prostorách bývalého bazaru v Domu kultury ve Vsetíně přehrávat první akordy, netušili, že vznikne kapela,  která  si časem zahraje na takových akcích, jako třeba festivaly Rock for people v Trutnově, Trnkobraní ve Vizovicích, na festivalu  Zahrada v Náměšťi na Hané, na Mezinárodním divadelním festivalu v Hradci Králové, Mezinárodním  divadelním  festivalu  v Českém Těšíně, na  zahájení  Mezinárodního filmového festivalu ve  Zlíně.  Ani nečekali, že se zúčastní  natáčení televizních pořadů České televize jako Noc s Andělem, Bolkoviny, Konto Paraple, nebo Konto bariéry.

      Trojice se rozrostla záhy o další dva muzikanty – kytaristu Karla Jojáka Spáčila, který nasbíral zkušenosti ve vsetínském Jazzevčíku a houslistu Jana Volčíka, otrkaného ve vsetínské CM Jasénka.

      V této sestavě kapela vydala dvě alba moravských písní a jedno album klasických vánočních koled.

      Po odchodu Karla Spáčila a Františka Segrada nastoupili noví muzikanti. Z kapely Ležerně a vleže kytarista Aleš Mrňa Mrnuštík, z kapely Muži v kůži  zpěvák  Martin Rožnovják a z Iron Maiden revival bubeník Karel Olšák. Veselá bída začala znít rockověji.  V současné době se jí daří hrát nejen na Moravě, ale i na Slovensku. Před dvěma lety vydala už čtvrté CD.