KDY: 28. listopadu od 19.30
KDE: Malá scéna za oponou, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: 100/170/190 Kč

Dvacátnickou generaci rock-bluesových kytaristů v posledních letech rozšířil talentovaný muzikant Matt Long, frontman britské kapely Catfish. Ta se letos může pyšnit významným ostrovním oceněním British Blues Award, což v tamní bezbřeze silné konkurenci už něco znamená. 

Kapela Catfish byla mnohokrát nominována, případně i vítězila v různých kategoriích British Blues Awards a UK Blues Awards už od roku 2016. Její přidanou hodnotou je kytarista a zpěvák Matt Long, který v žánru bývá označován za jednoho z největších globálních talentů svého nástroje. Catfisch, ve kterých hvězdného frontmana doplňuje jeho otec Paul na klávesy, spolu s dokonale sehranou rytmikou, jíž tvoří Dusty Bones na baskytaru a bubeník Kevin Yates, bývají pravidelně k vidění na největších britských i kontinentálních festivalech i v klubech na prestižních adresách. 

O kvalitě a dobré pověsti kapely Catfish přesvědčivě vypovídá i studiové hostování legendárního harmonikáře Paula Jonese (mnozí z vás si jistě už všimli, že The Blues Band s Paulem Jonesem ve Valmezu uvidíme v programu Valašského špalíčku 2020). 

Už debutové album The Catfish bylo v roce 2016 číslem jedna v bluesovém žebříčku Independent Blues Broadcasters Association, a na jedničku dosáhla i další deska Broken Man, která byla IBBA zvolena albem roku 2017. Nové album Burning Bridges vydali The Catfish letos na jaře. Sklidilo záplavu nadšených recenzí a komentářů od respektovaných kritiků a zároveň bylo bezvýhradně přijato i fanoušky na sociálních sítích. 

"Rising star" britského blues Matt Long svou brilantní kytarovou technikou a nepominutelně i přesvědčivým projevem, poučeným moudrostí pochopené tradice, uhranul valašskomeziříčské publikum v KZ na Malé scéně, hned na první dobrou, už letos 3. března. Úspěch Longova setu s českými hudebníky byl pro nás, organizátory Jazz & bluesových dnů, tak trochu splněným snem, protože už tenkrát jsme měli na stole smlouvu na podzimní koncert s jeho domovskou formací Catfish, kterou do plného stavu doplní výborný český bubeník Tomáš Hobzek, který protentokrát nahradí nemocného Kevina Yatese. 

Z hudebního tisku:
„Matthew je kytarista a zpěvák, který svými sóly dokáže pravidelně zvednout diváky ze sedadel. Na mladíka jeho věku z něj vyzařuje neuvěřitelná vášeň a oddanost blues. Má před sebou skvělou kariéru – je to budoucí britská bluesová hvězda na startu."
(Kevin Beale, Radio DJ Blues)

"The Catfish je dnes jednou z nejlepších živých kapel v Británii. Kvalita muzikantství je vynikající a v Mattu Longovi, dnes mají jednoho z největších mladých kytaristů na bluesové scéně…"
(Blues Matters Magazine)

The Catfish (UK)  - hudební ukázky:

Autor: Karel Prokeš, dramaturg KZ Valašské Meziříčí