více >>

Ledové Pustevny 2019

Akce již skončila

Podevatenácté se na Pustevny vrací třítýdenní festival ledových soch – Ledové Pustevny. Bude se konat od 12. do 27. ledna.

Oproti loňským ročníkům se řezbáři dali do práce ještě před zahájením festivalu, tudíž v den zahájení budou mít návštěvníci možnost shlédnout již hotové a efektně nasvícené výtvory v obou připravených stanech.

Čtyřicet tun ledu zpracovává od čtvrtka 3. ledna šestice řezbářů z České a Slovenské republiky. Kostky z opavských mrazíren byly dopraveny na Pustevny na začátku ledna. Každá kostka váží okolo 70 kilogramů, řezbáři tedy opracují něco okolo 570 kostek ledu. Na každého z řezbářů tedy při práci čeká 95 kostek ledu k opracování. Ledové kostky řezbáři nejprve spojují vodou do útvarů, ze kterých poté elektrickými pilami tvarují jednotlivé tvary či postavy.

„V letošním roce se při výběru tématu řezbáři nechali inspirovat kouzlem pohádek. Pustevny budou tedy v lednu ledově pohádkové. V jednom ze stanů naleznou návštěvníci království z ledu, druhý stan budou obývat čerti z pekelné říše,“ řekla za pořadatele Dita Korčák Hrtusová. Také doprovodný program, který se bude konat vždy o víkendech, se ponese v duchu pohádek. Na Pustevnách bude umístěno několik fotokoutků, relax zóny, Hitrádio Orion se postará o doprovodný program pro děti i dospělé. Nebude chybět spousta soutěží, maskoti, jarmark či bobová dráha a lezecká stěna ze sněhu pro děti. „Za příznivých podmínek bychom rádi vybudovali sněžný bar a několik sněhových soch,“ doplnila Dita Korčák Hrtusová.

Stany se sochami budou otevřeny pro veřejnost denně mezi 8.30 – 16.30 hodin. Vstup na výstavu ledových soch je zdarma. Doprovodný program pro celou rodinu bude probíhat pouze o víkendech od 10.00 – 16.00 hodin.

Dostupnost na Pustevny je zajištěna lanovkou z Trojanovic, kde budou fungovat odstavné parkoviště na Ráztoce. Ze strany Prostřední Bečvy bude posílena kyvadlová autobusová doprava taktéž z odstavného parkoviště (zastávka U Bártka). Festival ledových soch Ledové Pustevny vznikl za podpory Moravskoslezského a Zlínského kraje a také grantového programu Radegast lidem 2018. Aktuální informace na webu www.pustevny.cz.

 

od  12. 1.  (08:30)
do  27. 1.  (16:00)
Pustevny
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE