VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vánoce, předvánoční a vánoční akce na Valašsku, 2017

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Lidé ve Študlově si odnášeli betlémské světlo

FOTOGALERIE / Lidé ve Študlově si na Štědrý den mohli do místního kostela sv. Matouše přijít pro betlémské světlo. Přišla také Marie Poláchová.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Mše svatá v Lidečku

FOTOGALERIE / Na mši svatou do kostela svaté Kateřiny v Lidečku přišly na Boží hod vánoční desítky věřících.

Dětské vánoční městečko ve Vsetíně přinese pomoc nemocnému Marečkovi

Součástí vsetínských Veselých vánočních hodů, která se od začátku do konce pracovního týdne konají na náměstí Svobody, je opět Dětské vánoční městečko manželů Hurtových. Přístupné bude ještě dnes do 18 hodin.

Betlémské světlo dorazilo vlakem na Valašsko

FOTOGALERIE / Betlémské světlo dorazilo na Valašsko. Vsetínští skauti ho vlakem přivezli v neděli ráno do Vsetína.

Živý betlém obdivují v Rožnově už téměř čtvrt století

Ti, kteří se točí kolem příprav a zdárného průběhu živého betlému v rožnovském skanzenu říkají, že už je to rutina. Dělají to skoro čtvrt století. Já už vím, že ukočírovat padesátku účinkujících, všechno perfektně technicky připravit, nachystat rekvizity a na nic nezapomenout, dá fušku.  

V rožnovském parku zpívalo koledy šest set lidí

FOTOGALERIE / Rožnově pod Radhoštěm se letos ke zpívání koled připojili poprvé. A byla to premiéra, jak se patří. U Hudebního altánku v městském parku se ve středu 13. prosince sešlo více než šest lidí.

V Halenkově byly hlavními zpěváky děti z Kyčery

FOTOGALERIE / U rozsvíceného vánočního stromečku v Halenkově dominovaly ve středu mezi zpěváky koled děti z místního folklorního souboru Kyčera. 

Při zpěvu koled si rozsvítili stromeček

FOTOGALERIE / V Janové dorazilo na letošní zpívání koled přes osmdesát lidí. Zaplnili prostranství před úřadem i hasičskou zbrojnici. Ještě před tím, než zazpívala Janová Česku, se představily děti místní mateřinky.

Nesem vám noviny znělo Valašskem, koledy zpívaly stovky lidí

FOTOGALERIE / Na dvě stovky lidí dorazily ve středu 13. prosince před osmnáctou hodinou na terasu vsetínského Domu kultury na sedmý ročník celostátní akce Česko zpívá koledy s Deníkem.

Zpěv koled už dnes večer doplní děti ze školky

Sedmého ročníku akce, která v jediný okamžik rozezpívá celou republiku, se letos zúčastní také vesnice na Horním Vsacku. Janová není ve společném zpívání nováčkem.

Postřehy z muzea: děti dříve na Štědrý den držely půst kvůli zlaté kachničce

Zjistit a ochutnat, co lidé na Valašsku v minulosti připravovali na štědrovečerní hostinu, mohli o víkendu návštěvníci vánočního jarmarku v Rožnově pod Radhoštěm.

Za vánoční atmosférou vyrazily do Rožnova tisíce lidí

FOTOGALERIE / Dřevěné městečko a Valašskou dědinu v Rožnově pod Radhoštěm zaplnily v sobotu 9. prosince tisíce návštěvníků. Až do neděle se zde koná tradiční vánoční jarmark.

AKTUALIZOVÁNO

Cukráři od Sousedíka napekli perníčky pro dobročinné účely

FOTOGALERIE / Tisíc perníčků ve tvaru autíčka upekli a nazdobili studenti cukrářského oboru ze Střední odborné školy Josefa Sousedíka (SOŠ) ve Vsetíně.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT