Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Seriál týdeníku Naše Valašsko - Valašský GEN

Seriál týdeníku Naše Valašsko - Valašský GEN

Zbyněk Štamposký: Jsem hrdý na cestu, kterou jsme s florbalem v Rožnově urazili

Rožnov pod Radhoštěm /ROZHOVOR, SERIÁL TÝDENÍKU/ – Možná mohl být úspěšným lyžařem. V mládí na Radhošti trénoval na například s bývalou českou reprezentantkou v alpském lyžování Lucií Hrstkovou.

Anastas Kocarev: Jsem šťastný, že se mi začínající plavec nikdy neutopil

Vsetín – Ze školních let si vybavuji dlouhou a neúprosnou tyč pana Kocareva, kterou zdárně odháněl začínající plavce od okraje bazénu. Touto metodou se zaryl do podvědomí několika generacím. Svým trenérským přístupem naučil plavat nespočet dětí, a těm nejlepším pomohl nastartovat kariéru profesionálního sportovce.

Jan Hrubý: Dnes fotografuje každý. S výtvarnou fotografií to nemá nic společného

Vsetín /ROZHOVOR/ – Nikomu, kdo se v regionu či alespoň ve Vsetíně zajímá o fotografii a fotografování, určitě není neznámé jméno Jana Hrubého. Je totiž bez nadsázky spojený prakticky se vším, co se na Valašsku v této oblasti výtvarného umění děje.

V našem sportu to všichni všem přejí, což u ostatních sportů není samozřejmé

Nový Hrozenkov – S Lukášem Mikulou jsme se setkali ve sportovním areálu na „Balatonu", jehož hlavní součástí jsou rampy pro skoky do vody. Středisko je jedním z nejnavštěvovanějších areálů v České republice svého druhu. Pravidelně se zde scházejí amatéři i profesionálové, aby se nejen zdokonalili, ale především dobře pobavili.

Radost mé maminky v hledišti mi potvrdila, že festival má smysl

Vsetín – /ROZHOVOR/ Desítky telefonátů, emailů i osobních schůzek. Petra Dvořáková ze vsetínské country kapely Gympleři má v posledních dnech hodně napilno. Je jedním ze čtyř hlavních pořadatelů hudebního festivalu Starý dobrý western, který se o nadcházejícím víkendu uskuteční v Bystřičce na Vsetínsku.

Jaroslava Špačková: Tanec pomáhá překonávat překážky

Vsetín /ROZHOVOR/ – Tanec provází Jaroslavu Špačkovou celý život. V minulosti se vypracovala do Státního souboru v Praze, se kterým se účastnila natáčením mnoha filmů a hudebních pořadů. Své zkušenosti předává nejen svým tanečnicím na základní umělecké škole, ale vytváří také choreografie místním i profesionálním tanečním souborům.

Kubíček: Mám tolerantní ženu. Jen díky ní si mohu dovolit luxus sbírat autíčka

Valašské Meziříčí, Vsetín /ROZHOVOR/ – Jindřich Kubíček je ve svém živlu. Ve výstavních prostorách prvního patra zámku Kinských ve Valašském Meziříčí pečlivě urovnává stovky drobných modelů autíček na skleněných policích pro připravovanou výstavu.

AKTUALIZOVÁNO

Sochora: Láhev šampaňského odseknete popelníkem, skleničkou i talířkem

Vsetín /ROZHOVOR/ – Zdá se, že i v regionu ovocných pálenek má kvalitní víno své příznivce. Miroslav Sochora vínům rozumí a svým hostům v hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích nabízí ty nejvybranější kousky především z moravských oblastí.

V současnosti jsou tetovaní doktoři i právníci, akorát to mají schované

Vsetín /ROZHOVOR/ – Tetování po dlouhá léta vyvolává obdiv i velké pohoršení. Jiří Kovalčík svou několikaletou prací dokazuje, že tetování lze povýšit na umění. V loňském ročníku prestižní tetovací soutěže se mu podařilo zvítězit v kategorii Old/New School. Největší radost mu dělá, když ho lidé poznávají podle jeho autorských kousků, avšak výběr těchto motivů vyžaduje jistou dávku odvahy.

Za cimbál mě mamka posadila vlastně za trest. Aby mě zaměstnala

Rožnov pod Radhoštěm /ROZHOVOR/ – Dalo by se říci, že Bronislava Dočkalová, se kterou se osobně znám již řadu let, dostala talent do vínku po svých předcích. Její maminka Jana Dočkalová-Kobzáňová je uznávanou výtvarnicí, především malířkou na sklo. Její dědeček pak nikdo jiný než valašský malíř a spisovatel Jan Kobzáň.

Ivana Kašparová: Vsetín folklorem žije, jen nevím, jak to vnímá široká veřejnost

Vsetín /ROZHOVOR/ – Pokud se snoubí talent s chutí a obrovskou pracovitostí, může vzniknout něco tak krásného, jako je zpěvohra Osloboděná slibka. Scénáristka, Ivana Kašparová, čerpala z předlohy valašských pověstí Heleny Mičkalové „Co sa Karlovjanom stalo, aj nestalo".

Marie Pyrchalová: Vyšívala jsem i dečku, na níž mi práce zabrala 240 hodin

Zubří /ROZHOVOR/ – Téměř století je jemná bílá výšivka severního Valašska neodmyslitelně spojená s přídavným jménem „zuberská". Do historie Zubří se nesmazatelně zapsala.

Kdo dřinu nedělá rád, tak to nemůže nikam dál dotáhnout, i když to je talent

Vsetín /ROZHOVOR/ – Miroslava Bendlová-Koželuhová patří mezi dámy českého tenisu. Jako hráčka se zúčastnila mnoha důležitých turnajů, probojovala se do čtvrtfinále French Open a s týmem československých tenistek dosáhla na Pohár federace. Po úctyhodné hráčské a trenérské kariéře zakotvila na Valašsku, kde trénuje mladé nadějné tenisty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení