Filmové šílenství okolo nového filmu, představujícího Barbie a Kena, dorazilo i do našich kin. Nezvyklou záplavu růžové barvy, provázející první hraný film o nejslavnější panence světa, mají na svědomí i herečtí představitelé Margot Robbie a Ryan Gosling.

1993 Dětský herec

Ryan Gosling nezahálel a kariéru odstartoval už ve dvanácti. To po boku Justina Timberlakea, Christiny Aguilerové a Britney Spearsové jako jedna z dětských hvězd v The Mickey Mouse Club na Disney Channel. Kvůli dvouleté smlouvě opustil rodnou Kanadu a na čas zakotvil na Floridě. Během natáčení bydlel dokonce několik měsíců u Justina Tiberlakea doma.

Ryan Gosling ztvárnil ve filmu o legendární panence Barbie Kena:

Zdroj: Youtube

1998 Herkules

V osmnácti už Ryan Gosling nebyl „Mouseketeer“, ale Mladý Hercules. Tentokrát se kvůli seriálu přestěhoval na Nový Zéland. Zpočátku ho bavilo hrát si na mýtického Herkula, ale jak natáčení postupovala, začalo mu na jeho postavě až příliš záležet.

Chtěl jít víc do hloubky a podílet se na scénáři. A na to nebyl v rámci dětské televize prostor. Proto se zařekl, že se seriály už nechce mít nic společného.

2002 Hvězdná přítelkyně

Při natáčení thrilleru Vzorec pro vraždu se Ryan Gosling nechal okouzlit o šestnáct let starší kolegyní, která se jeho a Michaela Pitta pokoušela jako detektivka usvědčit z vraždy. Se Sandrou Bullockovou pak tvořil pár dva roky.

Ryan Gosling a Margot Robbie se vydávají za hranice Barbielandu
Filmová Barbie baví. U Mattela ale asi rádi nebudou

2004 Láska z nenávisti

Začátky Ryana Goslinga a Rachel McAdamsové byly na place v Zápisníku jedné lásky dost hrbolaté. Měli ztvárnit osudovou lásku, která překoná všechny překážky. Ve skutečnosti však spolu nedokázali strávit ani pět minut. Nakonec musel zasáhnout režisér Nick Cassavetes, zavřel je do místnosti, aby si vyříkali vše, co komu na druhém vadí.

Očividně to zabralo! Nejenže dokázali vdechnout život bestsellerové romanci Nicholase Sparkse, dokonce se i v civilu zamilovali.

2007 Jiný hrdina

Postava, která se Ryanu Goslingovi dostala pod kůži nejvíc, neoplývá sebevědomím, mužností ani sex-appealem. Když na roli v komediálním dramatu Lars a jeho vážná známost kývl, riskoval.


Nahrává se anketa ...

Příběh neprůbojného mladého muže, který se zamiluje do anatomicky přesné nafukovací panny, mohl skončit průšvihem. V jeho podání ale netradiční love story směšná není a Lars si diváky získá.

2012 Osudové natáčení

Ryan Gosling a Eva Mendesová byli dlouholetí přátelé, až při natáčení krimi dramatu Za borovicovým hájem přeskočila jiskra. Hráli milence, a jak už to u Ryana bývá, city se přenesly i mimo filmové plátno.

Než Eva podlehla jeho kouzlu, nechtěla o dětech ani slyšet. To se ale pod vlivem charismatického Kanaďana brzy změnilo. První dcera se jim narodila v roce 2014 a o dva roky později přišla na svět její sestřička.

2016 Oscar na dosah

La La Land není prvním filmem, za který byl Ryan Gosling nominovaný na Oscara. „Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí,“ popisuje snímek oficiální distribuce. 

La La Land:

Zdroj: Youtube

Poprvé měl Ryan Gosling největší filmovou cenu na dosah už o deset let dřív za roli, která se od hollywoodského příběhu plného hudby a tance snad ani nemohla lišit víc. V dramatu Half Nelson ztvárnil učitele tělocviku závislého na drogách, který se díky nečekanému přátelství s jednou ze studentek snaží dát svůj život dohromady.

2023 Starý Ken

Když bylo oznámeno, že Kena ve filmu o legendární panence Barbie bude hrát Ryan Gosling, strhla se vlna nevole. Údajně je na Kena až moc „zkušený“, jinými slovy starý.

Panenka Barbie od společnosti Mattel uvedená speciálně u příležitosti premiéry filmu Barbie. Panenka má podobu hlavní představitelky Barbie, Margot Robbie
Svět zaplavila růžová. Film o Barbie způsobil módní šílenství, určuje trendy

Ryan internetovým trollům odpověděl, že jsou pokrytci. Podle něj se o Barbiina společníka šedesát let nikdo nestaral, a teď jim na něm najednou záleží. „Když si nechcete hrát s mým Kenem, je tu na hraní spousta dalších,“ vzkázal herec těm, kteří měli s jeho obsazením problém. 

Facebook Deník Styl je tu pro každého.Facebook Deník Styl je tu pro každého.Zdroj: Deník/Denisa Lottmannová