Vzpomínky na dětství a mládí mám spojené s nelehkým a skromným životem, vždy jsme ale měli co jíst a vy jste se o nás vzorně starali.

Zdroj: DeníkTatínek pracoval v železárnách, maminka chodívala pomáhat svým rodičům na hospodářství do Nýdku. Jejím celoživotním koníčkem byla práce, přežila válku a dožila se téměř 95 let.

Tatínek byl šikovný řemeslník, vždy vše opravil. Vzpomínám si, že jsme my děti měly obrovskou radost třeba ze sáněk, které sám vyrobil. Všichni nám je záviděli a chtěli si je půjčovat, protože jezdily ze všech nejrychleji.

Napište svým blízkým to, co jste jim vždy chtěli říci, ale nikdy jste to neudělali.
Dopis otci napsala Lolina: Ahoj tati,

Krásné chvíle jsme prožívali také u babičky o prázdninách, a to přesto, že jsme museli pomáhat na polích v době sena, o žních, při kopání brambor i dalších pracích. Ani tak se nám ale nechtělo zpátky k rodičům do města, do Třince.

Často si vybavuji vaše rady a slova. Protože už vám nemůžu říct slova díků osobně, poděkuji vám tímto dopisem.

Děkuji za vše!

Vaše dcera Jarka

Zdroj: DeníkVzpomínáte na své prarodiče? Co by asi řekl děda na vaše podnikání, na to, že jste postavili dům nebo že máte spokojenou rodinu? Zapomněli jste si říct babičce o recept na ty nejlepší koláče? Možná je ještě čas. Napište otci, matce, prarodičům.

Dopisy posílejte, prosím, na e-mail: dopisyrodina@denik.cz nebo na adresu: VLTAVA LABE MEDIA a.s., Deník – dopisy, U Trezorky 921/2, 158 00 Praha 5.