Od malička byla kreativní dítě a většina jejích vzpomínek z dětství se točí kolem malování, kreslení a tvoření. Rodiče ji v její vášni podporovali všemi možnými kroužky i základní uměleckou školou. Při studiu na střední a vysoké škole se od malby trochu odklonila a ve větší míře se k ní vrátila znovu až při mateřské dovolené.

Podívejte se na díla medailistky z mezinárodního mistrovství České republiky v malování na tělo:

Tehdy totiž potřebovala kreativně vyplnit čas s miminkem, a tak začala pro syna malovat oblečení. A přes další techniky, jako je akvarel a akryl, se dopracovala až k malbě na tělo. To už k nim do rodiny přibyla i dcera.

Mateřská jako rozjezd podnikání

„Malování na tělo ve smyslu obrázků na obličej, jak je znáte z dětských akcí, jsem měla dlouho v hlavě. Ale konečně jsem se odhodlala nakoupit barvy, štětce a začala to zkoušet,“ vzpomíná rodačka z Hranic.

Po měsíci už malovala na oslavách, svatbách a různých akcích, po třech měsících malování na obličeje začala malovat na sebe a zkoušet umělečtější kousky. A v tom se také našla.

close Maluje na plátno, dřevo, textil, stěnu i lidská těla. A především to poslední jí jde více než výborně. Ačkoli se bodypaitingu věnuje teprve něco přes rok, za své umění získala letos nejvyšší ocenění a stala se mistryní České republiky v malbě na obličej a info Zdroj: se svolením R. Kunovské zoom_in Malba Radky Kunovské

Když se rodina a přátelé dozvěděli, že se chce živit malováním, reagovali různě a většina k tomu byla skeptická. Ale poté, co se začala své vášni více věnovat a otevřela si vlastní salon, změnili i ti nejbližší názor.

„Vidí, že to, kam mířím, má smysl a že jsem schopná si tím vydělat. Podporu mám v rodině a přátelích obrovskou, sdílím s nimi všechno a postupně mi do života přicházejí další úžasní lidé, kteří mě v mé cestě podporují,“ usmívá se umělkyně.

Malování jako zážitek a proměna

V jejím salonu se mohou lidé nejen proměnit v jiné bytosti, ale také si mohou nechat namalovat obrázek hennou nebo jaguou, což je dočasné neinvazivní tetování přírodními barvami.

„Ty reakce, když se lidé spatří v zrcadle, jsou k nezaplacení. Malba na tělo je totiž také o prožitku a jednotlivé tahy štětcem jsou až masážní. Když maluji, soustředím se čistě na tvorbu a prožívám okamžik, a stejně tak to mají klientky a klienti, kteří si za mnou chodí pro zážitky a pro proměny. Je to radost, potěšení a láska. Jakmile mám v ruce štětec, jsem tam, kde mám být,“ vysvětluje malířka.

Unikátní podívanou nabídl i festival ve Slavkově:

Přiznává, že když jí někdo vypráví o sobě a o svém životě, začínají se jí v hlavě vytvářet obrazy, které by mu mohla namalovat na tělo. „Miluji příběhy a snažím se je do svých děl otisknout. Neexistuje téma, které by se nedalo malbou na tělo ztvárnit,“ říká Radka Kunovská, která se nedávno začala věnovat také malování obrazů na plátno.

Ze svých bodyartových fotografií letos uspořádala výstavu na téma Alena v říši divů pro Stodolu u Bečvy v Hranicích a ráda by z ní vytvořila putovní výstavu. Od ledna bude vystavovat také v hranickém zámku, kde ukáže spolupráci s několika fotografy. Kromě obrazů a malby na tělo se věnuje tvořivým setkáním pro děti i dospělé, volný čas vyplňuje fotografováním, psaním či spolupořádáním různých akcí, a to hlavně pro děti.

close Maluje na plátno, dřevo, textil, stěnu i lidská těla. A především to poslední jí jde více než výborně. Ačkoli se bodypaitingu věnuje teprve něco přes rok, za své umění získala letos nejvyšší ocenění a stala se mistryní České republiky v malbě na obličej a info Zdroj: se svolením R. Kunovské zoom_in Radka Kunovská maluje na plátno, dřevo, textil, stěnu i lidská těla. Stala se dokonce mistryní České republiky v malbě na obličej a dekolt

„Malování nevnímám jako práci, i když jsou samozřejmě chvíle, kdy musím obraz dokončit a chybí mi energie. I tak ale nikdy neodevzdám obraz, se kterým bych nebyla spokojená,“ uzavírá Radka Kunovská.