deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Brněnský unikát: Automatická dotřiďovací linka začne fungovat na podzim a bude zpracovávat až 7 000 tun plastu a 8 000 tun papíru.
Chtěli tehdy 100 milionů korun: Krajský soud ve Zlíně uložil třem mužům čtyřletý podmíněný trest za únos dcery kroměřížského podnikatele z roku 2014.
Chtějí navýšení až o 15 procent: Jurečka věří tomu, že vládní strany a odbory na dnešním večerním jednání najdou shodu na růstu platů.
VIDEO: Strakonicko v noci zasáhly průtrže. Spadlo téměř 16 litrů vody na metr čtvereční.
Rusko šokovalo svět: Lídři na summitu G7 tvrdě odsoudili ruský útok na ukrajinské město Kremenčuk kvůli kterému zemřelo již 18 lidí.
Zlato nebo ceny energií: Země G7 chtějí udržet a rozšířit sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu.
Snímek Kapitán Volkonogov uprchl: Ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis protestuje proti zařazení ruského filmu do programu v Karlových Varech.
Nejvyhledávanější turistické cíle 2021: Návštěvnost v Safari parku Dvůr Králové se neustále zvyšuje a dokonce předčila i Pražský hrad.
Dobrovolníci na scénu: Zavzpomínejte na nejbližší dny po tornádu a přečtěte si nejčtenější loňský článek tohoto dne.
Oblíbená pískovna: Blanensko bude mít novou přírodní památku. Stane se jí lom Seč v Rudici, který je oblíbeným místem pro letní koupání.
Nejistá budoucnost: Představitelé Bílého domu ztrácejí jistotu, že se Ukrajině podaří získat zpět celé území, o něž doposud ve válce přišla.
Napomohl vraždám více než 3500 vězňů: Německý soud uložil 101letému muži pětiletý trest za jeho práci jako dozorce v koncentračním táboře Sachsenhausen.
Vedra nutí Číňany používat klimatizaci: Kvůli tomu spotřeba energie v několika čínských regionech vzrostla o víkendu na rekordní maxima.
Nechtěl se vzdát policii: Muž, který si v Prachaticích kupoval cigaretové papírky, vytáhl na prodavačku pistoli a požadoval peníze z kasy.
Mělo by se konat v říjnu 2023: Skotská premiérka Nicola Sturgeonová dnes oznámí plán vyhlášení druhého referenda o nezávislosti.
Dražší dovolená pro všechny: I vodáci musejí počítat s vyššími výdaji. Kvůli rostoucím cenám paliv, zboží i služeb zdražují i půjčovny lodí.
TOP 10 turistických cílů Moravy a Slezska: Návštěvnost Moravskoslezského kraje se pomalu začíná blížit číslům před pandemií. Podívejte se, kam můžete zajít.
Muž našel zlatou přezku: Za náhodný archeologický nález lidé dostanou odměnu v řádech až statisíců korun.
Cenu neuvedla: Knižní nakladatelství Garamond se prodalo skupině Albatros Media. Přebere jeho objednávky, závazky i obchodní vztahy.
Polepšily si: Třinecké železárny dosáhly loni zisku 1,306 miliardy korun. Oproti roku 2020 to byl téměř trojnásobek.
Postup bojů: Rusové postupují pomalu, ale za cenu tisíců mrtvých. Ukrajina dorovnává situaci na frontě pomocí dodávek zbraní.
Připomínka rozšiřujících se pouští: V ulicích Ostravy lidé viděli jednoho ze čtyř velbloudů, které chovají v zoochovu Kružberk. U velbloudů ale nekončí.
Po 30 lety nový představený: Jméno nového olomouckého arcibiskupa by mělo být známo zhruba do roka, uvedl současný arcibiskup Jan Graubner.
VIDEO: Devětačtyřicetiletý muž bloumal ostravským parkem, než si sednul na lavičku, stáhnul kalhoty a začal onanovat.
Od července v provozu: Po dvouměsíčním covidovém lockdownu v Šnghaji znovu otevřou Disneyland, uvedla mateřská společnost.