Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Útok automobilem poblíž Nábulusu: Zemřeli po něm dva Izraelci.
Hlava státu se setká s hokejovou reprezentací: České hráče po triumfu na mistrovství světa dnes přijme na Hradě prezident Pavel.
Počasí na čtvrtek: Bude oblačno až zataženo. K večeru místy bouřky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 16 až 20 °C.
Požár v Modřanech: Hasiči zasahují v bývalé drážní budově, ve které bydlí bezdomovci.
Rozšíření práv nezletilých podezřelých: Děti mladší 15 let zřejmě získají víc práv v případě, že jejich počínání bude prověřovat zabývat policie.
Do Česka přiletěl šéf americké diplomacie Blinken: V Praze se zúčastní dvoudenního neformálního zasedání ministrů zahraničí členských států NATO.
Záchranáři ukončili pátrací práce v Charkově: V hypermarketu, který v sobotu zasáhly ruské letecké pumy, se konečná bilance mrtvých se vyšplhala na 19.
Situace v Rusku: Putin dnes povolil dceřiné společnosti telekomunikační firmy Rostelecom RTKM.MM koupit podíl společnosti Nokia.
Na Papui Nové Guineji stále prší: Hrozí další sesuvy půdy. Úřady podle agentur evakuují tisíce lidí v obavách z pádů kamení a hlíny.
Útoky v Sýrii: Údajné izraelské údery na obytný dům ve městě Banijás a na lokalitu ve střední Sýrii zranily jedno dítě a 10 civistů.
Macron volal s Abbásem: Systematické oddalování dvoustátního řešení a vzniku palestinského státu by mělo skončit, řekl francouzský prezident.
Žvatlající děti se možná připravují na mluvení: Vědci analyzovali zvuky, které vydávají kojenci během prvního roku života, že se obvykle vyskytují ve skupinkách.
Soud s Trumpem je ve finále: Po více než třech hodinách jednání o verdiktu si porota vyžádala od soudce pasáže z výpovědí dvou svědků.
Vedení Národohospodářské fakulty VŠE: Kandidátkou na děkanku je Adéla Zubíková, dnes ji zvolil akademický senát.
Koncerty Taylor Swift ruší noční klid Madridu: Hrozí jí pokuta za hlasitou hudbu. Radnice španělské metropole nechá zkontrolovat, zda vystoupení bude dodržovat limity.
Ne znamená ne: Za znásilnění bude v Česku nově považován nesouhlasný pohlavní styk, nejen silou vynucený.
Pomoc Ukrajině: Švédsko poskytne zemi vojenskou pomoc ve výši 13,3 miliardy švédských korun. Je to zatím nejvězší švédská suma.
Bizarní provokace Severní Koreje: KLDR vypustila stovky balónů s odpadem a hnojem směrem k Jižní Koreji. Ta mobilizova týmy pro boj s chemickými látkami.
Křetínský převezme mateřskou firmu britské pošty: Firma International Distributions Services přijala nabídku od českého miliardáře. Ohodnocuje ji na 3,57 miliardy liber.
Postup NATO podle Lipavského: Aliance musí vyslat signál, že bude bránit „ruskému imperialismu“. Každý krok na pomoc Ukrajině v tom pomůže, řekl.
Brazilský prezident odvolal velvyslance v Izraeli: Luiz Inacio Lula da Silva tak učinil po měsících napětí, které vyvolal izraelský útok na Gazu.
Novela pomůže omezení rizika havárií na řekách: Dnes ji schválil Senát. Má také zpřesnit pravomoci úřadů při likvidaci incidentů jako bylo otrácení Bečvy v roce 2020.
Únik chemikálie v areálu Spolany Neratovice: Hasiči zasahují u drobného úniku kyseliny sírové. Od začátku ho mají pod kontrolou.
Stávka justičního personálu omezila provoz soudů.: Zaměstnanci soudů zůstanou ve stávkové pohotovosti, dokud nebudou splněny jejich požadavky.
Protest hnutí Ne naším jménem!: Na podporu Palestiny se dnes v podvečer před Úřadem vlády sešlo několik set lidí.