Šeptandu nevyvrátili ani samotní policisté. „Lístek se skutečně objevil. K jeho obsahu se ale prozatím nebudeme vyjadřovat. Je předmětem dalšího vyšetřování," vysvětlila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policisté objevili hořící vozidlo na prvního máje během hlídky před jednou hodinou v noci. Plameny šlehaly z přední části audi, které bylo zaparkované před rodinným domkem. „Kolegové vytáhli ze služebního vozidla práškový hasicí přístroj a snažili se hořící vůz uhasit. Z části se jim to podařilo," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková. Mezitím jeden z policistů vzbudil majitele domku. „Majitel domu přinesl další hasicí přístroj a okamžitě auta přeparkoval na bezpečné místo. To už na místo vyjížděli také hasiči, kteří oheň dohasili.

Ve středu dopoledne policisté nasadili služebního psa. „Vyhledal jednu chemickou stopu, kterou zajistil kriminalistický technik. Policisté z Karolinky na případu nadále pracují," doplnila Javorková.

Poškozené vozidlo Audi A4 patří devatenáctiletému majiteli z Huslenek, který byl v rodinném domku v Novém Hrozenkově na návštěvě.

Požárem mu vznikla škoda předběžně za 80 tisíc korun. Neznámému žháři teď hrozí až rok vězení.