Škodu, kterou plameny zanechaly na celodřevěném stavení, vyčíslili hasiči na dvě stě tisíc korun.

Na likvidaci ohně se podílela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína se dvěma cisternami, kterou posílili dobrovolníci z Liptálu a Jablůnky. „Informaci o požáru jsme přijali dvanáct minut po jedenácté hodině. Hořelo v přízemí chaty,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Před příjezdem jednotek se snažil majitel chaty s ohněm bojovat pomocí několika přenosných hasicích přístrojů. „Požár se ale rychle rozhořel a hašení v zakouřeném objektu byl pro něj obtížné,“ poznamenal Mitáček.

První cisterna dorazila na místo asi za patnáct minut od výjezdu. „Jednotka začala hasit dvěma proudy vody přes okno a dveře stavení,“ vylíčil Mitáček. Do boje s plameny se postupně zapojovaly také zbylé přijíždějící jednotky.

Požár se podařilo zkrotit po deseti minutách. „Další půlhodinu trvaly dohašovací a likvidační práce. Podařilo se zabránit rozšíření požáru do horního patra,“ doplnil mluvčí.

Do Liptálu se poté vydal vyšetřovatel hasičů z Valašského Meziříčí, který vyhořelou chatu ohledal. „Plameny se postaraly o kompletní zničení celého přízemního obytného prostoru,“ řekl Mitáček. Proč u Liptálu hořelo, hasiči vyšetřují. Jako pravděpodobná příčina se ale podle vyšetřovatele jeví nedbalost.