Hasiči přijali hlášení o požáru krátce před půl osmou večer. Na místo zamířili profesionálové ze Vsetína posílení o dobrovolníky z Liptálu a Jablůnky. „Oblak kouře z hořící dílny byl vidět už z dálky. Zaměřili jsme se na sražení plamenů uvnitř přístavku, tak i na ochranu rodinného domu,“ přiblížil zásah mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Během zásahu se hasičům včas podařilo dostat do bezpečí z dosahu plamenů tlakovou láhev na svařování. Při dohašování také museli rozebrat část konstrukcí dřevostavby a dohasit skrytá ohniska. „Včasným zásahem se kolegům podařilo uchránit rodinný dům před zasažením. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn,“ zhodnotil Mitáček.

Vyhořelou dílnu si poté prohlédl vyšetřovatel hasičů. Majitel mu mezitím vypověděl, jak to s ohněm bylo. „Uvedl, že ve své garáži opravoval vůz značky Volkswagen. Měl jej na zvedáku. Při vyvařování zadní části auta pomocí svářecí soupravy začaly hořet plasty a obložení,“ prozradil Mitáček. Plameny se velmi rychle rozšířily a počáteční snaha muže o hašení vodou nebyla účinná. Na pomoc museli vyjet hasiči.