„Pro případ potřeby další evakuace uvolnily Valašské Klobouky prostory kulturního domu," řekla starostka.

8.20 - Podle informací Valašského deníku, které poskytla starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková, došlo ve Vrběticích k neřízenému výbuch v dalším z muničních skladů.

Reakce obyvatel ze Vsetínska na výbuchy ve Vrběticích

Eva Rohlenová, Horní Lideč: „Slabé výbuchy jsme slyšeli již v úterý. Mysleli jsme si, že jde o řízené detonace související s likvidací nějaké munice. Dnes ráno jde ale o něco zcela jiného. V domech vibrují okna. Rány je slyšet mnohem silnější, než tomu bylo při prvním výbuchu před několika týdny," řekla ve středu ráno Eva Rohlenová z Horní Lidče.

Marie Vlčková, starostka Lačnova: „Vnímáme to mnohem intenzivněji než před časem. Lidé jsou naštvaní. Nemáme žádné informace. Jsme, podle vyjádření hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka mimo takzvaný vyrozumívací plán. Takže to tady bouchá, třepou se celá stavení a my se dovídáme proč tomu tak je pouze ze sdělovacích prostředků. Oficiální zprávy žádné nemáme," pověděla redakci starostka Lačnova Marie Vlčková.

Vladimír Holeňák, Vsetín: „Slyšel jsem nějaké rány i v sídlišti Ohrada. Říká se, že jde o výbuchy z Vrbětic. Zřejmě je to tam moc složité. Nejsem odborník, ale asi je na vině i nesvědomitost při řešení prvního výbuchu. Ukazuje se, že ten problém je daleko vážnější," vyjádřil se Vsetíňan Vladimír Holeňák.

Karel Matůš, starosta Francova Lhota: „Nic o tom nevím. Jsem v Praze. Ale ráno mi volal hospodský dědiny a řekl mi, co se děje. Nasměroval telefon tam, odkud šly výbuchy. Muselo to být děsivé," uvedl starosta Francovy Lhoty Karel Matůš.