Škodu, kterou oheň způsobil, majitelé vyčíslili na 800 tisíc korun. Příčinou požáru byla závada na přívodním kabelu k elektrickému spotřebiči.

Podezřelé praskání vzbudilo obyvatele domu kolem druhé hodiny ranní. Zjistili, že požár zachvátil jednu z místností v patře domu. „Při pohledu z okolí bylo vidět plameny šlehající nad střešní konstrukci domu prasknutým střešním oknem," vylíčil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Jedna žena se při útěku před ohněm nadýchala kouře. Zdravotníci ji převezli do nemocnice na ošetření a pozorování.

Požár se mezitím šířil interiérem půdní místnosti a také po dřevěných střešních konstrukcích. „Celé druhé podlaží bylo silně zakouřené, hasiči museli zasahovat v dýchací technice," popsal Libor Netopil.

Záchranáři dostali nebezpečný živel pod kontrolu za necelou hodinu. Definitivně se ale s ohněm vypořádali až o půl páté ráno po rozebrání částí střešních konstrukcí. „Podařilo se nám zabránit rozšíření požáru na celou střechu a interiéry druhého a prvního nadzemního podlaží," uvedl mluvčí hasičů. I přes to majitelé vyčíslili škodu na osm set tisíc. Další majetek za 3,2 milionu korun záchranáři uchránili.

Při následném vyšetřování vyšlo najevo, že příčinou požáru byla technická závada přívodního kabelu elektrického spotřebiče. „Byl uložený na půdě a byl připojený do zásuvky. Odtud se plameny následně šířily na ostatní uložené spotřebiče a materiály," vylíčil Libor Netopil.