Vyšetřovatel hasičů nalezl v budce stopy provizorního místa na spaní a přežití. Možnou příčinou požáru, který se neznámému stal osudným, je nedbalost při kouření či manipulaci s otevřeným ohněm. Případem se zabývají policisté, kteří zjišťují totožnost mrtvého.

Hasiči přijali hlášení o požáru teplovodu krátce po dvaadvacáté hodině. Ohlásila jej osmnáctiletá studentka z Vyškova, která se společně s kamarádkami vracela z vycházky na nedaleký internát. Když dívky uviděly, jak se z plechové boudy pod Štefánikovým mostem valí mohutný kouř, jedna z nich ihned kontaktovala linku 112.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína se dvěma zásahovými vozy, kterým cesta z nedaleké stanice zabrala asi minutu. „Už při příjezdu hasičů byla vidět v plamenech budka u dálkového teplovodu,“ vylíčil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Hasičům se podařilo požár zlikvidovat zhruba pod dvaceti minutách zásahu. „Při průzkumu kolegové v budce nalezli ohořelé torzo lidského těla. Záchrana člověka už nebyla možná,“ uvedl Mitáček.

Na místo poté dorazil vyšetřovatel hasičů, velitel zásahu si vyžádal také výjezd zástupce teplárny kvůli nezbytné kontrole dálkového vedení a prohlídku ventilů systému.

Požár poškodil parovodní výměníkovou stanici o rozměru asi čtyři krát dva metry. „Požárem způsobená hmotná škoda nebyla prozatím pro potřeby hasičů vyčíslena,“ doplnil Mitáček.

Totožnost mrtvého nyní zjišťují kriminalisté. „Prozatím víme jen to, že se jedná o muže. Další zjištění přinese nařízená soudní pitva a také analýza DNA,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Kriminalisté pracují s teorií, že obětí plamenů se stal nejspíš některý z místních bezdomovců. „Zjistili jsme, že pod plechovým přístřeškem na teplovodních trubkách s největší pravděpodobností přespávali,“ potvrdila Javorková.

Na Vsetínsku se jedná v krátké době už o druhý tragický požár. Minulou středu vydalo torzo lidského těla také spáleniště chaty ve Valašské Bystřici, údolí Tísňavy.