Způsobenou škodu hasiči předběžně vyčíslili na dvě stě tisíc korun. Příčinou požáru bylo s největší pravděpodobností samovznícení uskladněného sena.

Požár zjistili majitelé stavení krátce před dvacátou hodinou. Prioritní pro ně bylo dostat z dosahu plamenů hospodářská a domácí zvířata.

„Podařilo se jim zachránit koně a tele. Plameny však dostihly několik ovcí a drůbež, které se již nepodařilo vyhnat do bezpečí,“ vylíčil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

K likvidaci požáru, který se zpod střechy stodoly velmi rychle rozšířil na celou budovu, vyjeli profesionální hasiči z Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm.

„Posílily je ještě jednotky dobrovolných hasičů obcí Prostřední Bečva, Horní Bečva a Hutisko-Solanec,“ vyjmenoval Mitáček.

První jednotky dobrovolníků dorazily asi za deset minut od výjezdu. V té době už byla značná část stodoly v plamenech.

„Hasiči se snažili několika proudy především zabránit dalšímu rozšíření plamenů na blízký rodinný dům,“ líčil Mitáček.

Celková likvidace požáru zabrala hasičům téměř tři hodiny. Po uhašení plamenů museli postupně dohašovat skrytá ohniska v prohořívajícím seně a ve velkém množství uskladněných věcí.

Vyšetřovatel hasičů místo požáru zevrubně prohlédl v sobotu dopoledne. Požár zničil celé hospodářské stavení, uskladněné zemědělské stroje a zařízení. Uhynulo také několik hospodářských zvířat.

„Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek za milion korun,“ uzavřel Mitáček.