Hasiči přijali oznámení o požáru jedenadvacet minut po třetí hodině ráno.

„Na místo vyrazily jednotky profesionálních hasičů ze stanic Vsetín a Valašské Meziříčí s cisternami a automobilovým žebříkem a jednotky dobrovolných hasičů z Pržna a Jablůnky," přiblížil mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček.

Majitel domku záchranářům sdělil, že jej v noci vzbudila rána. Následně zjistil, že mu hoří část střechy nad verandou domku.

„Pomocí dvou ručních práškových hasicích přístrojů, které měl naštěstí doma, se mu podařilo požár srazit," ocenil duchapřítomnost majitele nemovitosti Pavel Řezníček.

Plameny zasáhly část střechy a stropu o rozsahu asi tři krát dva metry. Hasiči, kteří dorazili na místo, dohasili hořící části střechy a rozebrali zasaženou konstrukci, aby bylo možné dohledat a zlikvidovat i skrytá ohniska požáru. Ohněm zasažená místa také zkontrolovali pomocí termokamery. Krátce před pátou hodinou ráno mohli konstatovat, že požár byl zcela zlikvidován.

„Díky rychlému zásahu majitele a hasičů nedošlo k dalšímu rozšíření požáru a tím i ohrožení domku a okolní blízké zástavby," zdůraznil Pavel Řezníček.

Podle jeho slov doposud zjištěná fakta nasvědčují tomu, že požár někdo založil úmyslně. „Další podrobnosti jsou předmětem vyšetřování," poznamenal Pavel Řezníček.