Ani náročný čtyřhodinový zásah ale chatu neuchránil od kompletního vyhoření. Škoda dosáhla devíti set tisíc korun.

Ještě před příjezdem hasičů se z hořícího stavení podařilo uniknout pěti dospělým a dítěti, kteří v době vzniku požáru spali uvnitř. „Požár je naštěstí vzbudil a postupně se dostali všichni ven a do bezpečí,“ potvrdil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Dodal, že osazenstvo chaty se z počátku snažilo oheň hasit pomocí kbelíků s vodou. „Proti sílícím plamenům ale neměli moc šancí. Na místo museli hasiči z Valašského Meziříčí, Bystřičky, Jablůnky i Valašské Bystřice,“ řekl Mitáček. Později na místo vyjela také velká cisterna profesionálních hasičů ze Vsetína k navážce vody.

Už při příjezdu hasičů byla víc než polovina chaty v plamenech. Hasiči se snažili požár co nejrychleji dostat pod kontrolu. „Majitel navíc varoval, že uvnitř jsou dvě tlakové lahve s plynem,“ uvedl Mitáček. Jedna z nich také vzápětí explodovala a umocnila další velmi rychlé šíření plamenů na zbylé části stavby.

Oheň ohrožoval také okolní stromy a další chaty. Požár se hasičům podařilo zcela zvládnout až po čtyřech hodinách zásahu. Vyšetřovatel hasičů z Valašského Meziříčí dospěl po ohledání místa požáru k závěru, že nejpravděpodobnější příčinou jeho vzniku byla technická závada na komínovém tělese krbových kamen.