Majitel domu prováděl ve své garáži opravu automobilu zn. VW, které měl zdviženo na zvedáku. Při vyvařování zadní části auta pomocí svářecí soupravy došlo k požáru plastů a obložení. Plameny se velmi rychle rozšířily a počáteční snaha muže o hašení vodou nebyla účinná. Na pomoc museli vyjet hasiči.

První cisterna profesionálů ze Vsetína dorazila na místo požáru za šest minut od výjezdu ze stanice. Už z dálky byl vidět oblak kouře z hořící dílny. Po rozvinutí vodního vedení byl zahájen požární útok, který směřoval jak na sražení plamenů uvnitř přístavku, tak i na ochranu rodinného domu.

Při průzkumu se hasičům podařilo dostat z dílny včas tlakovou láhev na svařování, která byla odnesena do bezpečí a mimo plameny. Požár byl postupně lokalizován a uhašen. Během dohašovacích prací museli hasiči část konstrukcí dřevostavby rozebrat a dohasit skrytá ohniska. Zásahem hasičů se rovněž podařilo uchránit rodinný dům před zasažením. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru ohledáno. Majitel vypověděl svůj příběh o opravě vozidla a svařování. Požár zničil dílnu u domu, opravované vozidlo a vybavení. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitele při použití svářecí soupravy. Přestupkové jednání bylo vyřešeno na místě. Požárem způsobená škoda byla majitelem vyčíslena na 15.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek asi za 500 tis. Kč.

HZS ZK