„Spolu s dobrovolnými jednotkami okolních obcí se snažili dostat na místo požáru po polní cestě, která byla ovšem pro jejich techniku nesjízdná. K hořícímu objektu tak hasiči museli přibližně jeden kilometr pěšky. Na místě požáru se již nenacházela žádná osoba. Muž, který byl na místě při vzniku požáru, byl již v péči zdravotnické záchranné služby přímo v Nedašově Lhotě a později byl letecky transportován ve vážném stavu na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno,“ přiblížila mluvčí hasičů.

Podle ní požár velmi rychle zachvátil celou chatku, hasiči tak pouze dohašovali hořící zbytky.

„Natažení hadic vzhledem ke vzdálenosti od cisteren k chatce nebylo jednoduše proveditelné a bylo by časově náročné, proto si velitel zásahu na místo povolal traktor s vlečkou. Voda na dohašení byla dovezena ve dvou kubíkových nádobách. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který po dohodě s Policií ČR zadokumentoval místo požáru a samotné ohledání bylo provedeno v neděli,“ seznámila Lucie Javoříková s tím, že hlídka Policie ČR zůstala na místě události celou noc a na dohlídku místní dobrovolná jednotka, která ještě během noci provedla opětovné prolití popela.

„V neděli se na místě sešli vyšetřovatel hasičů, psovod a kriminalistický výjezd, kteří provedli podrobné ohledání místa požářiště. Škoda byla vyčíslena na sto padesát tisíc korun a příčina vzniku požáru je nadále v šetření,“ uzavřela a krajské hasiče tisková mluvčí.