V bytovém domě v ulici Zdeňka Fibicha začalo hořet krátce před devátou hodinou ráno. Jako první dorazila na místo policejní hlídka. „Z bytových dveří se valil kouř a objevovaly se plameny. Na místě několik obyvatel a nachystaná hadice z hydrantu. Policisté vykopli dveře a začali byt kropit vodou,“ popsal reakci svých kolegů policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Po chvíli si policisté všimli pohybu uvnitř bytu a zjistili, že vevnitř jsou dva muži. Jeden z policistů pokračoval v hašení, druhý vstoupil do bytu a prvního z mužů z bytu vyvedl.

„Také pro druhého muže policista musel dojít. Znamenalo to ale vstoupit dále do bytu plného kouře a ohně. Muže našel v další místnosti malátného neschopného pohybu. Nezbylo mu nic jiného než jej vytáhnout ven,“ vylíčil Vladislav Malcharczik.

V tu chvíli už na místo dorazili také hasiči, dohromady pět jednotek. A také zdravotníci, kteří si do péče převzali muže zachráněné z hořícího bytu a převezli je do nemocnice. Další evakuace obyvatel domu nebyla nutná, lidé už v tu chvíli sami budovu opustili.

„Hasiči v dýchacích přístrojích uhasili požár jedním proudem vody. Následně prostory odvětrali přetlakovým ventilátorem a s termokamerou měřili teplotu stavebních konstrukcí. Zkontrolovali také sousední byty, aby zjistili míru jejich poškození požárem,“ přiblížil mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

Následky požáru příliš veselé nejsou. Podle hasičů požár poničil čtyři byty v blízkosti jednotky, ve které hořelo.

„V hořícím bytě prasklo potrubí ústředního topení. Než se podařilo přívod vody zastavit, zatekla voda do dalších čtyř bytů. V těchto je dočasně odpojený přívod elektrického proudu,“ popsal Roman Žemlička.

Příčiny požáru vyšetřují hasiči společně s policisty a povolanými znalci. Škoda způsobená požárem byla stanovená v předběžné výši milion korun.