Do areálu firmy se o půl čtvrté odpoledne sjelo šest hasičských cisteren. Jako první byli na místě místní hasiči, kteří potvrdili požár v kotelně. Odtud se plameny šířily dál do vyšších pater budovy. „Zaměstnanci firmy se před příjezdem hasičů snažili požár hasit s pomocí dvou hadic natažených z místní hydrantové sítě, ale marně,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Boj s ohněm převzali hasiči, zásah jim komplikovalo velké množství pilin, které se v budově nacházely. Za dvě a půl hodiny velitel zásahu hlásil, že mají jednotky oheň pod kontrolou. Poté však hasiči termokamerou objevovali další a další skrytá ohniska.

„Zásah byl velmi náročný a pro hasiče nebezpečný, neboť požárem prohořely stropy. Ke skrytým ohniskům se tak dostávali za použití lanové techniky. Zbylé piliny prohrabávali a prolévali,“ popsala Javoříková.

Úplná likvidace požáru zabrala další dvě hodiny a jednotky se začaly postupně vracet na své stanice. Jako dohled zůstali na místě místní dobrovolní hasiči. Škoda vzniklá požárem se vyšplhala na tři miliony korun. Majetek za dalších asi patnáct milionů se ale podařilo před plameny uchránit. Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů.