Na zledovatělý a kopcovitý lesní terén byla totiž krátká nejen cisterna profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí, ale také vůz jejich kolegů z Rožnova pod Radhoštěm. Oba vozy musely být odstaveny.

„K chalupě tedy hasiči pokračovali pěšky a z vozů si v rukou nesli také hasicí přístroje,“ vylíčil komplikovaný zásah mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Velitel zásahu mezitím požádal o zprůjezdnění komunikace a vyslání dalších posilujících terénních vozů. Na pomoc vyrazily z obou stanic dva terénní vozy.

„Jak se později ukázalo, tak to byly jediné zásahové speciály, které se nakonec k místu požáru dostaly,“ poznamenal Mitáček.

K hořícímu stavení dorazili jako první rožnovští hasiči a to až čtyřicet minut od výjezdu ze stanice.

„Okamžitě pronikli do chalupy, kterou se před jejich příjezdem snažili uhasit přítomní rekreanti pomocí přenosného práškového přístroje a kbelíků s vodou,“ přiblížil Mitáček.

Nedostali se ale až k ohnisku požáru. Hasiči postupně rozebrali stropy a konstrukce chalupy, kam plameny pronikly. Oheň se jim podařilo zkrotit asi po dvou hodinách.

Přivolaný vyšetřovatel poté místo ohledal.

„Jako příčinu požáru určil závadu na komínovém tělese,“ prozradil Mitáček. Doplnil, že chalupa slouží pouze sezónně. Zabydlena byla až v neděli, kdy přijela skupina osmi dospělých a jedenácti dětí. V tento den se také začalo topit v krbu.

„Při tom prostoupilo teplo do hořlavých částí dřevěné konstrukce stropu a došlo k požáru,“ vysvětlil Mitáček.

Plameny zničily část stropů a konstrukcí a také podlahu ložnice jednoho z pokojů. Způsobená škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun.

„Další majetek v hodnotě devíti set tisíc se ale podařilo uchránit,“ dodal Mitáček.