Za vznikem ohně je podle mluvčího Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libora Netopila nedbalost. „V bytě byl mladík sám. Zřejmě nezvládl přípravu snídaně," vyjádřil se mluvčí.

I když se mládenec z hořícího bytu ve druhém patře dostal poměrně rychle sám, přiotrávil se.

„Kolegové mu poskytli první předlékařskou pomoc. K dalšímu ošetření chlapce předali posádce zdravotnické záchranné služby," poznamenal Libor Netopil.

Zdravotníci nakonec mládence převezli k dalšímu lékařskému ošetření do Vsetínské nemocnice.

„Mohu to potvrdit. Bližší informace o jeho zdravotním stavu ale nejsem oprávněn uvést. Nelze však vyloučit, že chlapec v péči lékařů, z preventivních důvodů, nějakou dobu zůstane," reagoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Na likvidaci ohně se podílely tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Vsetína a Jablůnky. K dispozici měly čtyři cisternové vozy a automobilní plošinu. Likvidace požáru trvala pouze několik minut. I proto se hasičům podařilo uchránit majetek nejméně v hodnotě jednoho milionu korun.

Aby se hasiči ujistili, že nehrozí nové rozhoření, zkontrolovali před odjezdem celý prostor termokamerou.

„Je to velmi nepříjemné. Mohlo to ale dopadnout i hůř. Hasiči opět prokázali svoji nezbytnost i to, že umí. Totéž ale platí o zdravotnících," ocenil práci záchranářů obyvatel vsetínského Sychrova Bedřich Laštovica.