„Hlášení o požáru rodinného domu jsme přijali v 1:54 hodin. Oznamovatel nám sdělil, že hoří ve spodním patře domu,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička a zároveň dodal, že v době příjezdu hasičů už byli na místě policisté s majitelem domu. Majitel měl ohořelé oblečení, ale nebyl zraněný.

Dům byl celý zasažen požárem a hořela už i část střechy.

„Plameny jsme hasili v dýchacích přístrojích čtyřmi proudy vody. Voda musela být na místo požáru dopravována kyvadlově. Na střechu domu jsme vylezli s pomocí nastavovacích žebříků. K přenosu požáru na sousední dřevěný objekt nedošlo. S termokamerou jsme měřili teplotu stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska hoření, která jsme po rozebrání konstrukce dohašovali,“ popsal mluvčí, podle kterého k požáru dorazila také starostka obce, která majiteli zajistila náhradní ubytování.

„Majitel nám sdělil, že při zatápění v kamnech použil benzín. Tato činnost byla příčinou vzniku požáru,“ doplnil Žemlička.

Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm zasahoval v sobotu 12. března u nehody dodávky ve Valašské Bystřici.
Při nehodě dodávky ve Valašské Bystřici se jeden člověk zranil

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši na 1 430 000 korun.

U požáru zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje požární stanice Vsetín a jednotky Sboru dobrovolných hasičů obcí Karolinka, Nový Hrozenkov a Halenkov.