V počátku zásahu museli zastavit i provoz na nedaleké železniční trati, aby k požáru mohli natáhnout vodní vedení. Prvotní obava, že by v hořícím stavení mohl být uvězněn jeho majitel, se nepotvrdila. Příčinou požáru byla nejspíše závada na elektrospotřebiči. Způsobená škoda se vyšplhala na osm set tisíc korun.

Oznámení o požáru přijali záchranáři dvaadvacet minut po třetí hodině ranní. „Bylo z něj zřejmé, že se jedná o rozsáhlejší požár. Operační důstojník proto na místo vyslal odpovídající počet jednotek s celkem šesti zásahovými vozy,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Jako první k požáru dorazila jednotka dobrovolných hasičů z Karolinky, následována profesionály ze Vsetína. Přijeli také hasiči z Velkých Karlovic. „Hasiči museli odstavit své speciály na hlavní silnici a dalších sto padesát metrů rozvinout vodní vedení do svahu,“ vylíčil Mitáček.

Hadice přitom museli natáhnout přes železniční trať. Velitel požádal operační středisko o zastavení provozu na železnici. „To se ve spolupráci s dispečery dráhy podařilo jen pár minut před příjezdem pravidelného osobního vlaku, který tak stačil včas zastavit před položenými hadicemi přes koleje,“ popisoval Mitáček. Hasiči poté během několika podkopali trať a hadice přepojili pod koleje mezi pražce. Vlak tak mohl pokračovat v jízdě a další průjezdy už také nic neomezovalo.

To už se záchranáři soustředili jen na hašení požáru. Plameny zasáhly rekreační chatu ze stavebních buněk a dalších přístavků. Jen zkrotit oheň v objektu o rozměrech deset krát pět metrů zabralo hasičům asi hodinu intenzivní práce. Další postupné dohašování, rozebírání konstrukcí a celková likvidace požáru trvala až téměř do osmé hodiny ranní. „Během zásahu nebylo zpočátku vyloučeno, že uvnitř chaty je majitel. Toho se nakonec podařilo policistům kontaktovat v jeho bydlišti. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn,“ doplnil Ivo Mitáček.

Dopoledne se na místo požáru vrátili vyšetřovatelé hasičů ze Vsetínska, kteří zjišťovali možnou příčinu jeho vzniku. Po ohledání dospěli k závěru, že oheň vznikl v kuchyni, odkud se dále rozšířil. „Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na některém ze zapojených elektrických spotřebičů,“ uzavřel Mitáček.