Ještě než na místo dorazili hasiči, pokoušel se sám plameny uhasit. „Za pomoci kbelíků s vodou se mu nakonec podařilo oheň zkrotit, ale utrpěl při tom popáleniny na ruce,“ vylíčil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. S tím, že zranění si vyžádalo odbornou pomoc z rukou přivolaných zdravotníků. Ti pak popáleného muže také odvezli do nemocnice.

Hasiči místo požáru překontrolovali a pomocí termokamery nezjistili žádná skrytá ohniska požáru. „Byt v pátém patře obytného domu jsme poté postupně odvětrali,“ doplnil Mitáček. Vyšetřovatel zjistil, že majitel byl ve vedlejším obývacím pokoji, když požár v kuchyni vypukl. „Včas stačil vzbudit také čtyřiadvacetiletou nájemnici, která v bytě spala, a ta požár nahlásila na tísňovou linku,“ doplnil Mitáček.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitele bytu. Ten si připálil cigaretu nad otevřeným plamenem plynového hořáku v kuchyni a odešel do vedlejší místnosti. Hořák nevypnul a následně došlo k malému výbuchu nahromaděných výparů chemických látek. Požár zničil celou kuchyň a zbytek bytu byl poškozen kouřem. Škodu hasiči vyčíslili na sto tisíc korun.

Událost měla ještě svou dohru. Po ošetření zranění a návratu z nemocnice si muže převzali policisté pro podezření z trestného činu výroby omamných látek a také nedovoleného ozbrojování.