O požáru v rodinném domě se zprostředkovaně dozvěděl vnuk majitele, který se o seniora staral. Ten také nejdříve telefonoval jednomu z hasičů, kterému důvěřoval, aby zajistil další pomoc. „Až náš kolega následně zajistil výjezd jednotek hasičů a informování krajského operačního střediska hasičů,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Před příjezdem hasičů se snažili muže z hořícího domu dostal ven sousedé, ale v silně zakouřeném domě neuspěli. „Až příjezd vnuka a jeho osobní odhodlání pomohlo vytáhnout těžce popáleného seniora oknem z hořícího domu,“ vylíčil Mitáček. Vnuk pak svého příbuzného odvezl do nemocnice. Hasiči mezitím zdravotníky upozornili, aby se připravili na urgentní příjem muže kriticky popáleného na celém těle a silně nadýchaného kouřem.

Záchranáři vyráželi na samotu v Juřince dvaatřicet minut po třinácté hodině. Dojezd k hořícímu domu komplikoval horší dostupnost k samotám a přes polní příjezdovou cestu. Hasiči rozvinuli vysokotlaké vodní vedení a v dýchacích přístrojích pronikli do hořícího domu. „Požár byl postupně lokalizován a za podpory dalších hasičů a jednotek i zlikvidován do dvaceti minut. Rychlým zásahem se podařilo zabránit dalšímu rozšíření požáru na celý dům,“ přiblížil Mitáček.

Místo požárů později ohledal vyšetřovatel hasičů z Valašského Meziříčí. „Požár zachvátil jednu z obytných místností domu a částečně i kuchyň,“ uvedl mluvčí. Způsobená škoda na starém domě dosáhla asi 150 tisíc korun. Majetek ve stejné hodnotě se hasičům podařilo zachránit. „Příčinu vzniku požáru nadále společně vyšetřují hasiči a policisté,“ uzavřel Mitáček.