„Plameny přešly na další pozemky a do lesní školy. Vzhledem k nebezpečí dalšího šíření byli na pomoc přivoláni hasiči. Dojezd jednotek byl prodloužen zhoršeným průjezdem. Místní dobrovolní hasiči obsadili důležité křižovatky a naváděli přijíždějící cisterny k místu požáru. Tento přístup velmi usnadnil dojezd a zrychlil pomoc hasičů,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Podle něj bylo prioritou zabránit rozšíření požáru na blízký vzrostlý les a uchránit další hodnoty lesa. „Společným a posíleným zásahem více cisteren se to hasičům podařilo a lokalizace byla hlášena asi po půlhodině intenzivního hašení. Celková likvidace požáru trvala asi hodinu,“ sdělil Mitáček.

Viníci zůstali na místě a přiznali, že neuhlídali spalování klestu. Přestupkové nedbalostní jednání bude dále řešeno. Požár zasáhl plochu asi 50×50 metrů a majitelům dalších pozemků způsobil škodu za dvacet tisíc korun. Zásahem hasičů se podařilo uchránit okolní vzrostlý les v řádech statisíců korun.

Za posledních deset dnů řešili profesionální i dobrovolní hasiči ve Zlínském kraji více než dvě desítky požárů v přírodním prostředí. Nejvíce výjezdů bylo o sobotách dvou posledních víkendů, kdy zahrádkáři pálili suchou trávu. Varování hasičů jsou na místě a je nutné dbát našich bezpečnostních doporučení.

(red)