„Zasaženo bylo zhruba dvě stě metrů čtverečních. Všechny jednotky na místo dorazily téměř současně. Požár byl brzy lokalizován a během dvaceti minut uhašen,“ uvedl velitel zásahu David Žalmánek.

Přímo na místě pochválil posádku huslenských hasičů. „Jiří Světinský u křižovatky duchapřítomně vyskočil z vozu a vyčkal své kolegy s přijíždějící technikou. Pak je na odlehlé místo spolehlivě nasměroval,“ ocenil Žalmánek.

Hasičům hrála do karet i další příznivá okolnost. „Loni jsme díky dotaci v lokalitě nechali opravit cestu. Byla v tak dezolátním stavu, že problémy měla i těžká lesní technika,“ konstatoval s úlevou starosta Huslenek Jiří Surala, který se byl na místě podívat.

V neděli lesní požáry vypukaly téměř jako na běžícím pásu. Odpoledne hasiči vyráželi například k nahlášenému ohni ve Vsetíně Jasenicích. Ještě předtím hořelo i u kamenného mostu v Hutisku-Solanci a na dalších místech.

„Nebezpečí jarních požárů je veřejností stále podceňováno. Výstraha, kterou jsme zveřejnili na našich stránkách i kvůli silnému větru neustále přetrvává,“ upozornil Štefan Hrtús z krajského hasičského sboru ve Zlíně.

Připomněl, že požáry ve většině případů souvisí s činností lidí. „Rozdělávání ohně v tomto období je krajně nevhodné a riskantní,“ varoval Hrtús.