Plameny zachvátily obytné podkroví a asi polovinu střechy rodinného domu. Oheň způsobil škodu asi dva miliony korun. Při požáru se syn majitelky a jeho přítelkyně nadýchali zplodin hoření a byli odvezeni do nemocnice na vyšetření. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Hasiči se soustředili nejen na rychlou lokalizaci požáru, ale i na ochranu zbylých obytných částí domu. Ještě před jejich příjezdem se syn majitelky a jeho přítelkyně snažili z podkroví vynášet společně věci.

„Při záchraně majetku se ale oba nadýchali nebezpečných zplodin hoření. Oběma se udělalo nevolno, a proto velitel zásahu rozhodl o okamžitém podání kyslíku. Na místo byla povolána posádka zdravotnické záchranné služby,“ uvedl Mitáček.

Požár se hasičům podařilo lokalizovat asi po dvaceti minutách zásahu, jeho likvidace trvala další hodinu. Bylo nutné postupně rozebrat část konstrukcí stavby a dohasit skrytá ohniska požáru. Majitelka domu byla silně psychicky otřesena a byla jí hasiči poskytnuta psychologická péče. Požár zničil prakticky celé obytné podkroví, poškodil prostor mezi stropy a zničil část střechy. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek asi za jeden milion Kč.

„Příčina vzniku požáru je nadále v šetření s tím, že oblast možné verze směřuje do technického řešení v rozvodech tepla z krbu. Krb byl v provozu, dům byl v rekonstrukci a v současné době je dům po požáru neobyvatelný. Majitelka musela vyhledat náhradní ubytování,“ poznamenal Mitáček s tím, že místo požáru zůstává pod dohledem dobrovolných hasičů.