„Na místo byl vyslán větší počet jednotek hasičů a postupně počet splnil kritéria pro vyhlášení třetího stupně požárního poplachu. Po příjezdu hasičů k požáru byla už plameny zasažena necelá polovina střechy dřevěného objektu sloužícího jako zázemí rekreačního areálu,“ informovala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Po prozkoumání budovy zasahující jednotky zjistily, že se uvnitř nikdo nenachází. „Hasiči tak ven evakuovali pouze leguána,“ uvedla Javoříková.

Hasiči zasahují v noci na sobotu 24. června 2023 u požáru chatky v Zubří na Rožnovsku.
K hořící chatce do Zubří vyjely tři hasičské jednotky. Škoda dosáhla 100 tisíc

Vodu museli hasiči přivážet kyvadlovou dopravou z Halenkova. „Likvidaci požáru komplikovala nemožnost ustavit výškovou techniku a proto hasiči rozebírali střešní konstrukci z nastavovacích žebříků. Zásah byl směřován na omezení šíření plamenů střešní konstrukcí a na přilehlý objekt ubytování,“ popsala Lucie Javoříková.

Ve 23.30 vyhlásil velitel zásahu lokalizaci požáru a krátce před půlnocí byl oheň zceal zlikvidován. Podílelo se na ní celkem deset jednotek hasičů. „Jednotky se poté vrátily na své stanice a na místě zůstaly na dohlídku do dnešního dopoledne jednotky dobrovolných hasičů z Huslenek a Halenkova,“ doplnila ve středu aktuální informace Lucie Javoříková.

Škody půjdou do milionů korun

Podle jejích slov už v době hašení na místě probíhalo zjišťování příčiny vzniku požáru, které pokračuje i během dnešního (5. 7.) dopoledne. „Na místě je územní i krajský vyšetřovatel a povoláni byli i specialisté z Technického ústavu požární ochrany z Prahy,“ doplnila Javoříková.

Předběžná škoda byla podle mluvčí hasičů stanovena v jednotkách milionů korun.