Včasný zásah dělníků a hasičů uchránil již vybudovaná mostní ložiska

„Událost nám byla nahlášena jako požár mostu, krátce před půl dvanáctou,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína se dvěma cisternami a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Jablůnky.

„Kouř a požár zpozorovali jako první dělníci na stavbě silničního obchvatu úseku I/57 Semetín – Bystřička. Hned informovali stavbyvedoucího, hasiče a pokoušeli se požár hasit pomocí vody ze stavby,“ popisoval Mitáček.

Hasičů natáhli na most vysokotlaké vodní vedení a oheň během jedné hodiny postupně uhasili. Nikdo nebyl nikdo zraněn. Podařilo se také zabránit dalšímu šíření na dřevěné stavební konstrukce u mostu.

Zjištění příčin požáru se ujal vyšetřovatel hasičů z Valašského Meziříčí. „Dělníci uvedli, že před polednem skončili pracovníci jiné firmy práce na armaturách mostu,“ uvedl mluvčí hasičů. Svařovali výztuže mostní konstrukce.

Po jejich odchodu začalo dřevěného bednění z dřevotřískových nosníků a překližky hořet. Část z něj byla zničena. Škoda činí dvacet tisíc korun. „Příčinou vzniku požáru byla nedbalost dělníků při svařování výztuh a přestupek byl na místě vyřešen v blokovém řízení,“ uzavřel Mitáček.