V prvním případě hořela zahrada ve Vlčnově. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu s jedním zásahovým vozem a jednotka sboru dobrovolných hasičů z Vlčnova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru suché trávy v zahradě. „Jednotky hasičů nemohly přijet až přímo na místo požáru, a proto museli jejich členové dojít do zahrad pěšky. Požár se podařilo lokalizovat asi po půlhodině zásahu za pomoci jednoduchých hasebních prostředků.

Celková likvidace požáru na ploše 100 krát 25 metrů zabrala hasičům asi hodinu a půl,“ informoval mluvčí krajských hasičů ve Zlíně Ivo Mitáček. Požár způsobil majitel, který na zahradě spaloval suchou trávu, a vlivem větru došlo k jeho rozšíření ohně do okolí. Způsobená škoda prozatím nebyla vyčíslena. Téhož dne hořel les u Buchlovic. K ohni vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma cisternami, kterou posílily dobrovolní hasiči z Buchlovic, Kunovic, Babic a Nedakonic. Dojezd hasičských cisteren byl i v tomto případě velmi komplikovaný. Hasiči se nemohli s technikou dostat až přímo k místu požáru a část cesty museli jít pěšky. „Nakonec se podařilo rozvinout vodní vedení a začít s hašením. Lokalizace požáru trvala hasičům asi hodinu a celková likvidace požáru byla hlášena velitelem zásahu po dvou a půl hodinách prací.

Dovážka vody do lesa byla zajišťována cisternami dobrovolných hasičů, a to kyvadlově z Buchlovic. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn,“ dodal Mitáček. Šetřením se nepodařilo vyloučit možnost úmyslného nebo nedbalostního jednání neznámé osoby, a proto je případ i nadále ve společném šetření hasičů a policie. Požár zasáhl plochu asi 50 krát 50 metrů a zničil nízký lesní porost. Škody vyšetřovatelé v současné době vyčíslují.