Pro hasiče to však znamená dlouhé hodiny dřiny, protože tyto typy požárů jsou mnohdy náročné pro hašení, zasahují velké plochy, vyžadují delší nasazení více jednotek hasičů a způsobují materiální škody.

Například jen v pondělí 5. října vyjížděli záchranáři ke třem podobným událostem. Jako první vyráželi hasiči do Brumova-Bylnice. Tam se rozhořela černá skládka. Za pár minut nato, už měli záchranáři hlášení, že u Pitína na Slovácku hoří travnatý porost. „S plameny bojovalo pět jednotek více než hodinu, než se jim podařilo oheň dostat pod kontrolu,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Ještě ten den čekal hasiče další náročný hodinový zásah. V Blišicích na Kroměřížsku hořelo strniště a vlivem větru se oheň rozšířil i na nedaleký sad.

Škodu za třicet tisíc korun zase napáchal v sobotu požár lesní louky nedaleko obce Salaš na Uherskohradišťsku. „Oheň však vznikl v těžko přístupném terénu a hasiči měli velké problémy už se samotným dojezdem. Rozsáhlost požáru vyžadovala kyvadlovou navážku vody a časově dlouhý zásah. Postupné hašení bylo ukončeno až více než po dvou hodinách prací,“ podotkl mluvčí.

O uplynulém víkendu rovněž záchranáři likvidovali požár lesa nedaleko Hvozdné na Zlínsku, hořící túji v Kvasicích na Kroměřížsku.