Krátce před druhou odpoledne se u hasičů rozezněl telefon. Lidé volali, že ve Vlachovicích hoří stodola. „Uvedli, že z místa je vidět nejenom kouř, ale také plameny. Krajský operační důstojník na místo vyslal pět jednotek hasičů,“ vysvětlil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Asi po čtvrt hodině se záchranářům podařilo požár lokalizovat. „Tím se jim podařilo zabránit tomu, aby se oheň dál šířil do okolí a na blízký rodinný dům,“ doplnil mluvčí.

Stodolu pak hasiči prohlédli i speciální termokamerou, aby zjistili, jak moc jsou poškozené konstrukce budovy a kde jsou případná další ohniska požáru.

Asi po dvou hodinách zásahu bylo oheň zlikvidovaný. Na místě ale pro jistotu zůstali dobrovolní hasiči, kteří dohlíželi na to, aby se některá oheň znovu nerozhořel. Mezitím přišla na řadu práce pro vyšetřovatele.

„V době vzniku požáru nebyl přítomen ani majitel, ani aktuální uživatel. Příčina vzniku požáru zůstává nadále v našem šetření,“ poznamenal mluvčí. Pro vyšetřování budou důležité i výslechy lidí.

Oheň napáchal škody za sto tisíc korun.