Do pátrání, jaké recepty na pokrmy z jehněčího se mezi Valachy skrývají, se nyní pouští pracovníci Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Vyhlásili soutěž, ve které se mohou kuchaři a kuchařky svými návody na přípravu jídel pochlubit a vyhrát zajímavé ceny.

„Jehněčí maso si v posledních letech získává velkou oblibu. Preferují ho milovníci zdravé stravy a patří k typickým surovinám kuchyně na Valašsku," řekl ředitel hotelů Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Hledání speciality

Připomněl, že jehněčí maso není úplně snadné upravit do chutné podoby. „Naši kuchaři mají několik osvědčených receptů, ale rádi načerpáme inspiraci zvenčí. Nemusí jít jen o hlavní jídla, ale také třeba polévky nebo předkrmy," doplnil Tomáš Blabla.

Kuchařky a kuchaři mohou své osvědčené návody zasílat e-mailem na adresu recept@valachy.cz až do 15. června. Recepty posoudí kuchaři restaurací Resortu Valachy. Jedinou podmínkou pro zařazení do užšího výběru poroty je použití jehněčího masa a surovin, které jsou běžně dostupné v regionální kuchyni. „Hledáme specialitu, která má místní kořeny a přitom je natolik chuťově zajímavá, že uspokojí i náročné gurmány," zdůraznil šéfkuchař Spa hotelu Lanterna v Karlovicích Pavel Václavík.

Vítězný recept obohatí nabídku zážitkové restaurace Vyhlídka právě v tomto hotelu. „Představíme jej také na Karlovském gastrofestivalu, jehož pátý ročník se uskuteční od čtvrtého do šestého října," doplnila vedoucí hotelu Lanterna Zuzana Vašutová.

Autor nejlepšího receptu navíc získá pobyt pro dvě osoby na jednu noc v hotelu Lanterna se slavnostní degustační večeří. Tři nejlepší kuchaři také obdrží hodnotné kuchyňské elektrospotřebiče.

Soutěž o nejlepší valašský recept vyhlašuje Resort Valachy už potřetí.

V prvním ročníku zvítězila králičí kyselice.