„Už nemáme problém vzít i zákazníka, který dorazí bez předchozí objednávky,“ potvrdila Irena Smilková ze vsetínského pneuservisu U Smilků.

V uplynulých třech týdnech ale něco takového možné nebylo. „V podstatě od začátku dubna jsme každý den přezouvali asi dvě desítky aut. Největší nápor skončil minulý pátek,“ připomenula Smilková. Podle jejích slov je ve Vsetíně pneuservisů několik, což také přispělo k lepšímu zvládnutí většího zájmu o přezutí vozu.

Plné ruce práce měli v posledních týdnech také v pneuservisu Večeřa v Poličné u Valašského Meziříčí. Zájem o poskytované služby se zvedl až pětinásobně. „Přezouvali jsme sedmdesát až osmdesát aut denně. Prodloužili jsme otevírací dobu, ale lidi jsme i tak museli objednávat na několik dní dopředu,“ líčil majitel pneuservisu Stanislav Večeřa.

Podle něj už se situace začala uklidňovat. „Vrací se to pozvolna do normálu. Práce máme sice stále dost, ale už jsme schopni objednávat zájemce maximálně na den dopředu,“ uvedl Večeřa.

Své o náporu v pneuservisech ví také motorista Petr Koňařík. „Kola si měním sám i s disky. Tentokrát jsem ale kupoval nové letní pneu, takže jsem s přezutím musel do servisu. Volal jsem předminulý týden v pondělí, ale vzali mně až ve středu po obědě,“ podělil se o svou letošní zkušenost Koňařík.