Martina v těchto dnech pobývá na Valašsku, které poprvé navštívila loni. „Byla jsem tenkrát se sestrou Terezou a jejími kamarády v Huslenkách. Zalíbilo se nám tady, takže jsme si řekly, že přijedeme i letos,“ prozradila. Nejvíce ji nadchly valašské hory. „Už loni jsme si udělali výjezd na kolech přes Papajské sedlo na Kohútku a Portáš.

I když jsem trénovaná, přiznávám, že mi to opravdu dalo zabrat. Cestu jsem ale nakonec zvládla,“ usmívá se sympatická dívka. Návštěvu Javorníků nechce vynechat ani letos. Zatím stihla navštívit Čertovy skály, na které před rokem už nezbyl čas. „Taky bychom chtěli znovu vyjet na Pustevny a velice se těším na pouť v Hovězí, kam se všichni o víkendu chystáme,“ svěřuje se Martina. Ani ve volných chvílích ale nepřestává myslet na svůj největší koníček, jímž je tanec.

„Připravujeme se na Mistrovství Evropy do Polska, které se bude konat v září. Proto už v srpnu pojedeme na soustředění u Nového Boru, kde nás každý den čekají pětihodinové intenzivní tréninky,“ svěřuje se mladá tanečnice. Aby se udržela v kondici, věnuje se pohybovému cvičení, které začíná strečinkem, každou volnou chvíli. Přiznává, že věnovat se tomuto krásnému sportu stojí nejenom námahu, ale i dost peněz.

Základní půlroční poplatek čtyř tisíc korun navyšují náklady na kostýmy, ale i účast na víkendových workshopech, které se platí zvlášť. „Rodiče mi ale fandí a jsou rádi, že tanec dělám. Z titulu Mistra republiky, který jsme v dubnu získali, byli nadšení,“ popisuje Martina Janečková. Přiznává, že rodičům by se proto velice ráda odvděčila nějakým dalším velkým úspěchem.