„Jako všechny maminky na mateřské jsme řešily, kam zajít i s dětmi na dobrou kávu. Chtěli jsme místo, kde si budou moci děti hrát na čerstvém vzduchu a my si nerušeně vypijeme kafíčko,“ popisuje myšlenku na vlastní kavárnu Kateřina Běláková.

„Přihlásily jsme se do soutěže Můj první milion, a to nakoplo náš plán opravdu zrealizovat. Koupily jsme si karavan, svépomocí ho zrekonstruovaly a v květnu jsme přivítali první zákazníky“ doplňuje Lucie Vašková, druhá zakladatelka kavárny U nás.

Že maminky myslí na rodiny s dětmi je vidět hned po příjezdu – místo je oplocené, aby děti nemohly vyběhnout na cestu, dřevěné pódium se stolečky a barevnými papíry je připraveno pro nejmenší zákazníky. Obě maminky mají spoustu plánů do budoucna.

„Chceme místo dále zvelebovat, pořídit nějaká menší zvířata, pořádat zde worshopy, vánoční jarmark a hlavně návštěvníkům představit pestrou nabídku lokálních produktů,“ pokračuje Kateřina Běláková.

Kávu odebírají z první zlínské pražírny, mošt z Valašských Klobouk, zákusky od místních cukrářek. Že se jedná o dobrý nápad, ukazuje třetí místo v 15. ročníku soutěže Můj první milion, kterou pořádá Technologické inovační centrum Zlín.