Letos se konal již sedmý ročník této soutěže, přičemž se ocenění uděluje jednou za dva roky. Přihlášené projekty hodnotí nezávislá porota odborníků.

„Ocenění pomáhá zvyšovat prestiž a kredit firmy, a také napomáhá k dobrému vnímání u zákazníků. Vítězné firmy mají právo používat logo soutěže při propagaci a budou prezentovány v krajských médiích,“ vyzdvihl jednatel Technologického inovačního centra Zlín Lukáš Trčka.

Soutěž probíhá pod záštitou Zlínského kraje a její organizací je tradičně pověřeno právě Technologické inovační centrum se sídlem ve Zlíně.

Zdroj: Youtube

ON Semiconductor Czech Republic sídlící v Rožnově pod Radhoštěm v soutěži zvítězila se svým projektem leštěných desek karbidu křemíku.

Ty díky svým unikátním vlastnostem umožňují výrobu součástek pro velice efektivní spínání a přenos vysokých výkonů. Těchto součástek se využívá například pro delší dojezdy elektromobilů.

Kromě celkového vítěze byly oceněny další tři firmy. Čestné uznání od poroty obdržela sazovická společnost Dudr Tools. Čestné uznání získala také zlínská plastikářská firma SPUR, která se do soutěže přihlásila hned se třemi projekty.

Podruhé se letos udělovala také Speciální cena Česká spořitelny. Tuto cenu získala bílovická společnost mmcité, která se zabývá inovativními návrhy, vývojem a odvážnými realizacemi městského mobiliáře po celém světě.

Smyslem soutěže je podnítit firmy k vyšší míře inovací oceňováním a zviditelňováním nejlepších podnikatelských subjektů ve Zlínském kraji.