On má ale obavu z neúspěchu, a tvrdí, že je na podobné věci antitalent," postěžovala si Karla Bečvářová ze Zlína.

Taneční mistr David Voráč a jeho kolegyně Simona Pivovarníková ze zlínské taneční školy Dance Studio Starlight shodně tvrdí, že pan Bečvář a jemu podobní lidé žijí ve velkém omylu.

„Člověk ve skutečnosti žádný mimořádný talent k základní výuce tanců nepotřebuje. Velké nadání uplatní spíše nadšenci, kteří se tomu chtějí věnovat profesionálně. V naší škole ale dokážeme naučit tančit každého, kdo má ruce a nohy. A to bez nervů, a v pohodové atmosféře," tvrdí sympatický, šestadvacetiletý tanečník a lektor David Voráč.

Jeho slova potvrzuje fakt, že do taneční školy v Dlouhé ulici ve Zlíně chodí malé děti, teenageři, lidé středního věku, a dokonce i důchodci. Jeden ze seniorských párů z jeho školy dokonce tančí závodně, a sklízí úspěchy v regionálních i celostátních soutěžích.

A podobných úspěchů dosahují i tanečníci dalších věkových kategorií, kteří zlínskou školu navštěvují. „Naším krédem je učit zájemce individuální formou, a bez stresu. Díky tomu se nám daří nejen učit tanec, ale povzbuzovat, nebo v některých případech i plně navracet lidem sebevědomí," tvrdí David Voráč, který se sám považuje za introverta.

Netají se ale tím, že i jemu výuka tance vrátila sebejistotu a naučila ho efektivní komunikaci s lidmi.

„Tanec je osvěžujícím životabudičem pro fyzičku těla, i pro osvojení si zásad etického chování. Může být, mimo jiné, velkým přínosem například pro mladé páry. Tvrdím totiž, že když partneři spolu úspěšně zvládnou taneční výuku, je to pro ně skvělá příprava do osobního života. V tomto ohledu mám rovněž vlastní cennou zkušenost," poznamenal David Voráč, který svou snahou a nadšením motivoval i několik mladých lidí s problémovou minulostí.

„Dnes jsou z těchto lidí velcí nadšenci, kteří svůj volný čas tráví zdokonalováním svého tanečního umění. Se členy našeho tanečního klubu se často setkáváme na neformálních setkáních, soustředěních, a jezdíme s nimi na soutěže," dodal David Voráč.

Do jeho školy, kterou s cennými radami navštěvují i věhlasní lektoři a tanečníci ze Slovenska a Itálie, se může přihlásit prakticky každý zájemce starší tří let, a to kdykoliv. V návaznosti na telefonické nebo e-mailové objednání mohou kurzy zhlédnout i lidé, kteří o výuce tance teprve uvažují.

Základní „pilíře" tanečního studia Dance Studia Starlight jsou tvořeny taneční školou zaměřenou na výuku společenského tance pro širokou taneční veřejnost a tanečním klubem, který se specializuje na sportovní činnost v oblasti standardních a latinskoamerických tanců.

„Na přání lze po vzájemné dohodě s lektory uspořádat také individuální taneční lekce, a to pro jednotlivce, pár či uzavřenou skupinu více párů. Náplň individuální lekce je vždy uzpůsobena potřebám zúčastněných. Zpravidla se jedná o sportovní tanečníky, nebo o taneční páry, které preferují individuální výuku před společnou výukou v rámci kurzů.

Podrobnosti o škole Dance Studio Starlight lze získat také na webu www.starlightdance.cz nebo prostřednictvím e-mailu info@starlighdance.cz 

(kO)