Jak se to tato situace projeví na cenách bytů a domů? Bude to mít dopad na ceny veřejných zakázek? Jaký vliv může tato situace mít na soukromé investory a developery? Může s dopady růstu cen pomoci stát? Jaká je inspirace v zahraničí? Máme další výhled pohybu cen stavebního materiálu?

Odpovědi na tyto a další otázky budeme hledat s prezidentem Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiřím Nouzou a dalšími odborníky v rámci debaty Deníku, která se uskuteční už v úterý 29. června od 15 hodin. On-line diskuzi, kterou bude moderovat šéfredaktor Deníku Extra Martin Pleva, můžete sledovat ve streamu na denik.cz a na facebookových profilech Deníku.

„Jsme na začátku problému. Musíme najít krizové postcovidové řešení a nastavit nové podmínky, které nám pomůžou ustát současnou situaci. A hlavně to musíme udělat hodně rychle, protože hrajeme o čas – je to kritická situace pro národní hospodářství,“ říká k enormnímu zdražování stavebních matriálů Jiří Nouza.

Detailněji o tomto tématu bude hovořit on i zástupci stavebních firem ve zmíněné on-line diskusi na denik.cz v úterý 29.6. Pokud máte dotazy na odborníky k tomuto tématu, můžete nám je už nyní posílat na e-mail j.svecova@vlmedia.cz. Jaké jsou vaše zkušenosti se zdražováním matriálů a tím i celých staveb?